MOBESKO 28 MAYIS TARIHINDE ACILIYOR


Kartepe İlçesi’ndeki ticari hayata katacağı canlılığın yanı sıra sağlayacağı iş imkanı ile bölge halkı tarafından da heyecanla beklenen Mobesko’nun hizmete giriş tarihi 28 Mayıs olarak açıklandı. Önceki gün sitenin de girişinin verildiği Fürsan Caddesi üzerinde asfalt serimi yapılırken site çevresindeki çevre düzenlemelerinde de sona yaklaşıldı. Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da, bölgedeki çalışmaları yerinde görmek ve site yönetiminden de bilgi almak için bölgede bir dizi temas ve incelemelerde bulundu.

SS Dayanıklı Tüketim Malları ve Mobilyacılar Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi-Mobesko, TNSF’ye devir olmuş eski Fürsan arazisi üzerinde 2007 yılı Mayıs ayında temellerini atarak start verdiği projede sona yaklaşıldı. Yaklaşık 92 bin m² yüzölçüme sahip 92 adet 4 katlı her biri 1600 m² kapalı kullanım alanına sahip mağaza, showroom olarak tasarlanan, mobilya, halı, beyaz eşya, ev tekstili ve ev konseptine ait ürünlerin satışa sunulacağı Mobesko’da Türkiye’nin ve dünyanın seçkin ve sayılı markaları bulunacak. 28 Mayıs 2010 tarihinde ticari haya başlayacak Mobesko’da sergi alanı, cami, çocuk oyun alanı, 3 restaurant ve kafetarya, 2 berber, 2 çay ocağı, büfe, mini pastane ile diğer ihtiyaçlar için 24 işyeri yer almakta.

Ramazan Baştürk, Mehmet Toker, Rasim Kurt, Şenol Başoğul, Mehmet Tabak, Mustafa Tekdoğan ve Sebahattin Akpolat’tan oluşan Mobesko yönetimi yüklenici firma yetkilisi Muammer Ay’dan devir alacakları site içinde son düzenlemeleri yapmaktalar. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kartepe Belediyesi işbirliğinde de site dışındaki çevre düzenlemeleri yürütülmekte. Önceki gün sitenin de girşinin verileceği Fürsan Caddesi üzerinde asfalt serimi başlatıldı. 1800 ton asfalt serilecek 600 metrelik cadde üzerinde 600 metre V kanal ile 900 m² parke ile kaldırım düzenleme çalışmalrı da devam ediyor.

Önceki gün çalışmaları yerinde incelemek ve site yönetiminden bilgi almak için Mobesko’da bir dizi inceleme yapan Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’a site başkanı Baştürk de eşlik etti. Baştürk, hayallerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Mobesko’yu açmak olduğunu belirtti. Başbakanın programına göre açılış tarihinin netlik kazanacağını ifade eden Baştürk, ticari hayata ise 28 Mayıs 2010 tarihinde başlayacakları müjdesini verdi.

İlçeye önemli bir renk ve canlılık katacak projeyi yakından takip ettiklerini belirten Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık da siteye ulaşım konusunda üzerlerine düşeni yapacaklarını da kaydetti. Başkan Karabalık, “Öncelikle Kartepe’ye böyle bir konsepti kazandırdıkları için site yönetimine teşekkür ederim. Ticareten Kartepe’ye çok farklılık kazandıracağı için bizde çok heyecanlıyız. Bütün Marmara Bölgesine hitap edecek bu sitenin büyük bir rağbet göreceğine inanıyorum. Bu projeyi ilçemizde hayata geçirilmesinden dolayı başta bakanımıza, milletvekillerimize, valimize, büyükşehir belediye başkanımıza ve kooperatif yönetimimize teşekkür ederim” dedi.

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. kocaeli mukemel bir yer burayı asla bırakama
    m

Cevap yazın

Yukarı çık