NAMAZGÂH MESİRE ALANINDA TASAVVUF MÜZİĞİ KONSERİ VE SEMA GÖSTERİSİ


Kandıra Belediyesi’nin Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında namazgâh mesire alanında gerçekleştirilen etkinlik büyük ilgi gördü. Şef Doç. Dr. Ahmet Hakkı Turabi yönetimindeki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Tasavvuf Müziği Korosu ve sema gösterisi namazgâhı dolduran yüzlerce kişiye unutamayacakları bir konser verdiler. Yaklaşık bir saat süren solo ve koro konseri; Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan ve eşi Özen Kan, İlçe müftüsü Dr. İhsan Kara, Ak Parti Kandıra İlçe başkanı Erdinç Şentürk ve ilçe yönetimi, Belediye Meclis üyeleri ve namazgâhı dolduran yüzlerce aile izledi.

Program sonunda bir konuşma yapan kandıra belediye başkanı Cengiz kan, kandıra Belediyesinin bu yıl Ramazan etkinlikleri tüm hızıyla devam etmektedir. Bu ramazan etkinliklerini geleneksel bir hale getirmek istiyoruz. Doç. Dr. Ahmet Hakkı Turabi’nin Solo Tasavvuf Müziği Konseri ve İstanbul Galata Mevlevi hanesi Sema gurubunun gösterilerine gösterilen ilgi ve yoğun katılım bizleri oldukça memnun etmektedir. Davetimize icabet eden herkese teşekkür ediyorum dedi.

Konser ve Sema gösterisi sonrasında, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz kan, Doç. Dr. Ahmet Hakkı Turabi’yi kutlayıp her yönüyle mükemmel olarak görülen konser ve gösteriler için teşekkür etti ve kendisine Kandıra Bezi hediye etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık