NCITY ve Yenidoğan Taksi Durakları açıldı


NCITY ve Yenidoğan’a yaptırılan taksi durakları dün İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın da katıldığı bir törenle açıldı.

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, NCITY Taksi Durağı açılışını gerekleştirdi. Açılışa İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Acar, İzmit Belediyesi Muhtarlık Masası Koordinatörü İbrahim Elgin, Yeni Mahalle Muhtarı Tuncay Aşkın, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, Kocaeli Şoförler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Ateş, NCITY Taksi Durağı Başkanı Fahrettin Demir ve taksi şoförleri katıldı. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan açılışta yaptığı konuşmada, “Bu taksi duraklarının yapımı 7 gün sürüyor ve en geç 15 gün içinde teslim ediyoruz. Bunun yanı sıra Muhtarlık binaları ve kent konaklarını iyileştirme çalışmalarımız var bunlarında tamamını hayata geçireceğiz” dedi. Başkan Doğan, NCITY Taksi Durağı açılışı sonrası Seka Park güzergahı üzerinde bulunup eski adı Wembley olan ve yıkılan halı sahaya uğradı.

2 MİLYON TL’LİK TESİS
Doğan, “İzmit Belediyesi’nin projeleri içinde bulunan 3 dönümlük bu arazi İzmit Belediyesi Spor Tesisi olacak. Tesis yaklaşık 2 Milyon TL’ye mal olacak” dedi. Doğan, tesis içinde halı saha, karting pisti, kafeteryalar bulunup çok modern bir tesis olacağını ve tesisin Recep Dadanlar müteşebbis tarafından çalıştırılacağını söyledi. Doğan, daha sonra Yenidoğan’da bulunan Köprü Taksi Durağı açılışına katıldı. Köprü Taksi Durağı açılışına Meclis Üyesi Erkan Aksoy, Serdar Mahallesi Muhtarı Sedat Şambay, Köprü Taksi Durak Başkanı Levent Uzun ile taksi şoförleri ve Serdar Mahallesi sakinleri katıldı. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Buradaki taksi durağı bizim yaptığımız ilk taksi durağı olduğu için ilk göz ağrımız” dedi. Doğan, “Mahallenin bir sürü sorunu var, bunu biliyoruz, elimizden geleni yapıp dikkatli ve yavaş gidiyoruz. Serdar Mahallesi’ndeki çocuklar hep limon mu satacak, biz buna izin vermeyeceğiz” dedi

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık