O GECE birlikteyiz unutmayacağız


Kocaelililer deprem şehitlerini Fuar Alanı’nda anacak ve depremi hiçbir zaman unutmayacak.

‘O GECE’ birlikteyiz, unutmayacağız

Kocaeli uyumayacak, unutmayacak ve unutturmayacak. 17 Ağustos 1999 yılında gerçekleşen ve büyük acılara sebep olan Marmara Depremi bir kez daha hatırlanacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 17 Ağustos Depremi’nin 11. yılında düzenlediği programla deprem felaketine dikkat çekecek.

UNUTMAMAK İÇİN 16 AĞUSTOS AKŞAMI FUAR’DAYIZ

16 Ağustos Pazartesi günü Fuar Alanı’ndaki Güneş Sahnesi’nde saat 21.30’da başlayacak olan program 17 Ağustos Depremi’nin başladığı 03.02’ye kadar sürecek. Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlanacak olan programda Anadolu Ajansı Kocaeli Deprem Fotoğrafları Sergisi de ‘O Gece’ yaşanan acıları bir daha yaşatacak.

KURAN ZİYAFETİ VE MEVLİT

Konya Sema Grubu’nun Sema gösterisi ile devam edecek olan programda Ömer Göngeloğlu sohbetiyle gönüller huzur bulurken, deprem şehitlerine dualar gönderilecek. Dursun Ali Erzincanlı’nın şiirleriyle katılacağı gecede Reha Yeprem deprem anılarını anlatacak. Deprem Belgeseli’nin olacağı programda Mısırlı Hafız Mahmud Tuhi, Hafız Hüseyin Turkan ve Kahire Kuran Okuma Birincisi Alper Ramazan Kanderun Kuran ziyafeti verecekler. Program 03.02’de okunacak olan duanın ardından son bulacak.

3 DEPREM İSTASYONU FAALİYETE GEÇİYOR

Öte yandan gündüz programında ise Yerel Deprem Kayıt Ağı Sismolojik İzleme Merkezi’ne bağlı 3 adet Deprem İstasyonu’nun açılışı gerçekleşecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nda yapılacak olan programda TÜPRAŞ, TOSB ve KOSBAŞ’a yerleştirilen istasyonların sembolik açılışı yapılacak. 15, 16 ve 17 Ağustos tarihlerinde ise İzmit Yürüyüş Yolu’nda kurulacak olan deprem bilgilendirme stantları kurulacak.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık