Öğrenci Kongresi’nde küreselleşme konuşuldu


Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Topluluğu ve Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları tarafından organize edilen 2. Uluslararası İlişkiler Kongresi başladı.

BUGÜN SONA ERİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen açılış törenine Büyükşehir, üniversite, BİLGESAM ve ADD temsilcileri ile öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Bugün bitecek olan kongrenin açılış konuşmalarını Türkiye Uluslararası İlişkiler Çalışmaları Genel Koordinatörü Burak Yalım ve Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasret Çomak yaptı. Prof. Dr. Çomak konuşmasında organizasyon ekibine ve katılım gösteren tüm öğrencilere teşekkür etti.

KÜRESELLEŞME VE GÜVENLİK

Kongre İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk Sönmezoğlu’nun “21. Yüzyılda Küreselleşen Dünya Siyasetinin Temel Öğeleri” konulu konferansı ile devam etti. Türkiye’deki çeşitli üniversitelerin uluslararası ilişkiler bölümü öğrencilerinin katılım gösterdiği kongrede Küreselleşme ve Güvenlik Politikaları, 20. Yüzyıldan Günümüze Değişen Küreselleşme Kavramı, 20.Yüzyıldan Günümüze Değişen Güvenlik Kavramı, Uluslararası Güvenlik Sorunları ve Küreselleşme Kavramı, Küreselleşmede Medyanın Etkisi konuları ele alınacak.

ANTİKKAPI’DA BULUŞACAKLAR

Öte yandan kongrenin son gününde çeşitli illerden gelen öğrenciler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Antikkapı’da gerçekleştireceği programda bir araya gelecek.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık