Öğretmenler Canlı Performans Yarışması


 

Kocaeli’de görev yapan öğretmenlerin katılabildiği ve yeteneklerin canlı performansla sergileneceği yarışma için başvurular başladı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamındamüzik, görsel ve plastik sanatlar, şiir okuma ve standup-skeç-drama branşlarında öğretmenlere yönelik yarışma düzenledi.

Başvuruların son tarihi ise 16 Kasım.

ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NE RENK KATACAK

Kocaeli’de örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapmakta olan sözleşmeli, ücretli öğretmenler ve usta öğreticilerin katılabildiği yarışma, öğretmenlerin yeteneklerini gösterme fırsatı sunuyor. Öğretmenler Günü’ne farklı bir anlam katacak yarışma enstrüman ve vokal olarak Müzik, serbest teknik resim, karikatür ve süsleme sanatları: hat-ebru, heykel vb olarak görsel ve Plastik Sanatlar, şiir okuma ve standup-skeç-drama branşlarında gerçekleştirilecek.

CANLI OLARAK SAHNELEYECEKLER

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nın düzenlediği yarışmaya en fazla 1 branşta katılabilinecek. “Sahne Öğretmenlerin” adlı yarışma 19-20 Kasım tarihlerinde Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ndeki seçici kurul toplantısında sonuçlanacak.

BİRİNCİLERE 2 BİN LİRA

Her dalın birincisine 2 bin ve mansiyon ödülüne bin lira verileceği renkli yarışmada dereceye girenler 24 Kasım Öğretmenler Günü’ndeperformanslarını canlı olarak ortaya koyacak.

MÜRACAAT NUMARALARI

Seçici Kurul üyeleri ve onların birinci derece yakınlarının katılamayacağı yarışmaya müracaat için Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nın 318 16 75/ 79 telefon numaralarından bilgi alınabiliyor.

Yarışmanın diğer şartları ise şu şekilde;

§ Yarışmada sergilenecek performans müzik şiir okuma ve standup-skeç-drama dallarında en fazla5 dakikayla; görsel ve plastik sanatlar (serbest teknik resim , karikatür ve süsleme sanatları:hat-ebru heykel..vb) dalında ise en fazla10 dakikayla sınırlı tutulmalıdır.

§ Konu seçimi, rencide edici olmaması ve suç unsuru taşımaması dikkate alınmak koşuluyla, serbesttir.

§ Yarışma koşullarına uymadığı belirlenen başvurular yarışma dışı bırakılacaktır.

§ Katılımcı, yarışma başvurusundaki bilgilerin tümüyle kendisine ait olduğunu beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır.

§ Tüm yarışmacılar, yarışma koşullarını ve Seçici Kurul kararlarını istisnasız kabul etmiş sayılır.
Haberler Com [3088015] Haber Yayın Tarihi : 27.10.2011 12:52

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık