OLİ PROJESİNE 800 KARTEPELİ ÇOCUK KATILDI


Kartepe Belediyesi tarafından açılan Yaz Spor Okulları bu yılda büyük ilgiyle devam ediyor. Spor okuluna katılan 800 çocuk önceki gün Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde, Türkiye Olimpiyat Kurulunun Projesi olan Oli Projesi’ne katıldı.

İlk defa yaz döneminde bir yaz spor okulları öğrencilerine bu eğitim verildiğini ve eğitimin tam olarak amacına ulaştığını belirten. Olimpik Eğitim Komisyonu Koordinatörü Banu Bulman “Spor yapan öğrenciler, bilinçli olarak bu eğitime geliyor. Böylece verilmek istenen bilgileri daha iyi öğrendiklerini gözlemlemekteyiz. Çocukların algı, ilgi ve yaşlarına göre hazırlanan, eğlenceli, onların dilini konuşmanın ve yaratıcı çözümler öğretmenin ne kadar önemli olduğunu gördüğümüz bir proje yürütmekteyiz. Aileleri, öğretmenleri, arkadaşları ve çevreleriyle birlikte toplamda 500 bin kişiye ulaştık. Böylece projenin, geleceğin sporcuları ve tribünleri dolduran seyircilerini bir nebzede olsa bilinçlendirmiş olacağını düşünüyoruz”dedi. TOKK Sorumluları Kartepe Belediyesi’ne böyle bir ortamda sporcu öğrencilerle Türkiye Olimpiyat Kurulunun Projesi olan Oli Projesini buluşturdukları için teşekkür ettiler. Kocaeli’nde ilk defa Kartepe de gerçekleşen bu eğitimi önümüzdeki sene tekrar yapılacağı belirtildi.

Konuyla ilgili filmlerin ve animasyonların gösterildiği, ödüllü yarışmaların yapıldığı, eğitici olduğu kadar eğlenceli de olan yaklaşık 1 saat süren bu interaktif sunum akademisyenler, çocuk psikologları ve pedagogların destekleriyle katılan çocuklara keyifli anlar yaşattılar.

“Kocaeli’nde Oli Pojesi İlk Kez Kartepe Çocuklarıyla Buluştu”

Oli Projesi eğitiminden çıkan çocuklar sunumdan çok etkilendiklerini ve birer olimpiyat sporcusu olmayı hedeflediklerini bunun için çok çalışmaları ve sağlıklarına dikkat etmeleri gerektiğini öğrendiklerini ve Kocaeli’nde ilk defa yapılan bu projeye katıldıkları için şanslı olduklarını dile getirdiler.

“Güçlüyüz, dostuz, sevgi doluyuz. Çünkü biz sporcuyuz”

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Kültür ve Olimpik Eğitim Komisyonu tarafından ilköğretim 4. ve 5. sınıflara yönelik hazırlanan ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle yürütülen “Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi”’yle genç nesillerin erken yaşlarda spor kültürüne sahip olmaları için önemli bir adımıdır. Bu güne kadar 200.000’e çocukla buluşan proje, maskotu Oli ve sloganı “Güçlüyüz, dostuz, sevgi doluyuz. Çünkü biz sporcuyuz” spor kültürü, olimpiyat oyunları, olimpizm, fair play, çevre, sağlıklı beslenme konularını çocuklarla birlikte eğlenerek işlediler.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Spor Birimi tarafından organize edilen programa, Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Nilgün Yıldırım, Kartepe Belediye Meclis Üyesi Tacettin Akyol, İlçe Spor Müdürü Erol Arutan, Sağlık Birim Sorumlusu Ülker Yiğit katıldı.


Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık