Osmanlı Torunları Gönülleri Fethetti


Darıca Belediyesi tarafından altıncısı düzenlenen Şehirler ve Kültürler Kaynaşmasının 14. gecesinde sahnede Bilecikliler Derneği vardı. Darıca Sahilinde bulunan amfi tiyatroda düzenlenen Bilecikliler gecesine Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ve Mehmet Ali Okur, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı,Darıca Kaymakamı Osman Ateş,Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak,Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker,Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Vezirhan Belediye Başkanı Yusuf Fidan, Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek,Darıca Emniyet Müdürü Süleyman Kaçmaz,Gebze Emniyet Müdürü A.Kadir Demir,Darıca Milli Eğitim Müdürü Ali Öztosun ,Ak Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı,Ak Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık,Darıca Belediyesi Meclis Üyeleri,Dernek Başkanları ve on binlerce vatandaş katıldı.

BAŞKAN KARABACAK ŞEYH EDEBALİ’NİN NASİHATLERİNİ OKUDU

Bilecik Söğütten gelen Küre Fakıh Mehteran takımının gösterisiyle başlayan Bilecikliler gecesinde gecenin açılış konuşmasını yapan Darıca Bilecikliler Kurucu Dernek Başkanı Fatih Ünsal ‘’ Darıca Belediyesi tarafından altıncısı düzenlenen Şehirler ve Kültürler Kaynaşması etkinliğinde Bilecikliler derneğinin gecesine hoş geldiniz.Bizlere bu muhteşem atmosferde hemşerilerimiz ile bir araya gelmemize vesile olan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’a teşekkür ediyor,hepinize iyi eğlenceler diliyorum’’dedi.Gecede selamlama konuşması yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ‘’ Bir rüyadan doğan imparatorluğun başkenti,5 bin yıllık tarihi ile geleceğe ışık tutan,şehitler ve gaziler diyarı,Şeyh Edebali,Ertuğrul gazi,Saat Kulesi,Mermeri,Seramiği ile bozulmamış doğası ve saymakla bitmez bir çok güzelliği içinde barındıran Bilecik ilimizin güzel insanları hepiniz gecemize hoş geldiniz.Bir gönül birlikteliği olan projemizde sizlerle birlikte her gece farklı bir güzelliğe şahit oluyoruz,altı yıldır yürüttüğümüz bu gönül projemize vermiş olduğunuz destekten ötürü teşekkür ediyor herkese iyi eğlenceler diliyorum’’ şeklinde görüşlerini bildiren Başkan Karabacak konuşmasını Osmanlı Devletinin manevi kurucusu Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye etmiş olduğu nasihatleri okuyarak tamamladı.

DARICA SAHİLİ ÜLKEMİZİN EN GÜZEL SAHİLLERİNDEN BİRİSİ HALİNE GELDİ

Bilecikliler Derneği gecesine katılan Milletvekili Fikri Işık yaptığı selamlama konuşmasında ‘’ Darıca Belediyesi tarafından altı yıldır başarılı bir şekilde sürdürülen, her gün binlerce insanı Darıca Sahilinde buluşturan Şehirler ve Kültürler Kaynaşması programımızda Dünyaya adalet getiren Osmanlı İmparatorluğunun torunlarının gecesi olan Bilecikliler Derneği gecesinde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Darıca Sahilinde özelikle yaptığı 2. etap çalışmalarının ardından bu güzel sahili ülkemizin en güzel sahillerinden birisi haline getiren Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ı çalışmalarından dolayı tebrik ediyor herkese iyi eğlenceler diliyorum’’ dedi.Protokol konuşmalarının ardından geceye katılan misafirlere Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak tarafından Gönül Birliği Kapısının maketi hediye edildi. Protokol Konuşmalarının ardından gecece sahne alan Söğüt Balaban Gazi Zeybek Ekibi oyunlarıyla izleyenleri mest etti.

YILMAZ MORGÜL ONBİNLERE UNUTULMAZ BİR MÜZİK ZİYAFETİ SUNDU

Daha önceki yıllarda yapılan Şehirler ve Kültürler Kaynaşması programlarına getirdiği ünlü isimlerle adından söz ettiren Darıca Bilecikliler Derneği ikinci kez Yılmaz Morgül’ü Darıca halkıyla buluşturarak güzel bir etkinliğe imza attı.Türk Sanat Müziğinin ünlü ismi Yılmaz Morgül söylediği bir birinden güzel eserlerle Darıca Sahilini dolduran on binlerce insana unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı. Seslendirdiği şarkıların yanı sıra yaptığı esprilerle geceye katılan vatandaşları kahkahaya boğan Morgül sahne almadan önce Darıca Sahilini dolaştığını ve özellikle Gönül Birliği Kapısından çok etkilendiğini sözlerine ekleyerek emeği geçen herkese teşekkür etti. Konserin sona ermesiyle birlikte Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak tarafından Yılmaz Morgül’e gönül birliği kapısının maketini hediye ederek Morgül’ü Fahri Darıca’lı ilan etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık