Oyun Sahnesi’nden “Yerli Film”


Sahnede “Yerli Film” Seyrettiren Oyun

Kocaeli’nin özel tiyatrosu Oyun Sahnesi, 2 Mart 2012 Cuma günü ”Yerli Film” adlı yeni tiyatro oyunu ile perdelerini yeniden açıyor.

Kandemir Konduk’un yazıp A.Serdar Önür’ün yönettiği 2 perdelik komedi tarzdaki oyunda; 1980 ve 1990 yılları arasında çekilen Türk Sineması’nın unutulmaz sahnelerine atıflar yapılarak, gerçek hayattaki zıtlıkları sinemanın kendi üslubu ile tiyatro sahnesine aktarmaktadır.

GENİŞ KADRO, HEM FİLM HEM OYUN BİR ARADA

Sahne üzerindeki oyunun yanı sıra yaptıkları kamera çekimleri ile oyun içinde film gösterimininde sunulacak olması, oyuna farklı bir bakış açısı getirmekte ve dikkatleri sahne üzerinden perdeyede yansıtmaktadır.

Yaklaşık 25 kişilik kadro ile hazırlıkları tamamlanan oyunda Meltem Kulaç, Ataman Akfındık, Ömer Koçhan, Murat Caner, Elif Aydın, Özlem Önür, Sedar Kocabey, Petek Dilek, Hakan Sin, Ali Kamil Abiş, Vural Ege, Eylül Seda Öztürk, Seda Selvi, R.Serhat Önür, Cenk Şen, Kaan Yakup Yüksek sahne üzerinde, Mehmet Bozdağ, Büşra Şeremet, A.Serdar Önür, İsa Erözer ve halktan gönüllü oyuncular ise film gösteriminde yer almaktadır.

Aynı zamanda festival oyunu olan yerli film’i 02 Mart 2012 Cuma günü saat 20.00’de Sabancı Kültür Sitesi’nde izleyebilirsiniz. Oyun rezervasyonlarını 0 262 321 0676 numaralı telefondan yaptırabilirsiniz.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık