Ozon Tedavisi Anlatıldı


OZON TEDAVİSİ NEDİR

FAYDALARI NELERDİR KONULU KONFERANS

KONGRE SARAYINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DR.ÖZLEM DURMUŞ

ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi ve Gölcük Sağlıklı Kentler Birliği ofisi işbirliği ile Halk sağlığı bilgilendirme etkinlikleri kapsamında,Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı Gazi Mustafa Kemal Konferans salonunda gerçekleştirilen,Ozon tedavisi konulu konferans vatandaşlar tarafından ilgi gördü.

Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk´ün yaptığı açılış konuşmasında katılımlarından dolayı Dr. Özlem Durmuş´a teşekkür etti. Akabinde Gölcük Deniz hastanesi İç hastalıkları Uzmanı Dr. Özlem Durmuş konferansta Ozon tedavisi nedir faydaları nelerdir hakkında bilgiler aktardı. Dr. Durmuş,Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir (O3). Ozon, atmosferde genel olarak iki atomlu halde bulunan normal atmosferik oksijene (O2) nazaran çok daha yüksek enerji taşıyan bir yapıya sahiptir.

Ozon oksijenin normal atmosferik birleşimine göre bazı farklılıklar gösterir. Oda sıcaklığında renksiz olan ozon gazının karakteristik bir kokusu vardır. Fırtınalı havalardan sonra, yüksek yerlerde veya deniz kıyısında doğal olarak oluşur ve hissedilebilir. Ozon gazının ismi bu karakteristik kokusundan dolayı Yunanca “koklamak” manasına gelen ozein´den türetilmiştir. Alman kimyacı Christian Friedrich Schönbein (1799-1868) tarafından 1840 yılında keşfedilen ozon deniz seviyelerine yakın yerlerde 10 milyon hava partikülü başına bir partikül O3 (= 0.1 ppm = 200 µg/m³) konsantrasyonlarında duman şeklinde bulunur. Yükseklik arttıkça azalır. Mesela 2000 metre yükseklikte 0.03 – 0.04 ppm seviyelerine düşer.

Çok güçlü okside etme özelliği vardır. Etkin bir dezenfektasyon maddesidir. Etkin dezenfektasyon özelliği sayesinde tüm dünyada içme sularındaki mikropları öldürmek amacıyla arıtma tesislerinde güvenle kullanılmaktadır dedi.

Dr.Durmuş, Ozon tedavisi birçok patolojik durumu iyileştirir veya tamamen düzeltir. Bu olumlu sonuçlar bir seri tıbbi araştırma ve tıbbi yayın ile kanıtlanmış olmakla birlikte kural olarak hastalıkların tedavisinde ozon diğer tedavilere ek olarak uygulanır ve tamamlayıcı tedavi grubuna girer.Medikal ozon kurallara uygun olarak uygulandığında tamamen güvenli, pratik, etkili ve ucuzdur.

Diğer tıbbi tedavi yöntemlerinde de olduğu gibi % 100 başarı garantisi hiçbir zaman vaad edilemez. Tedavi başarısı uygulanan duruma, hastalığın ve hastanın genel sağlık durumuna bağlıdır. Ozon tedavisi ile hastanın genel durumunda iyileşme ve ağrılarında azalma mutlaka olmaktadır. Başarı hastanın ve hastalığın durumuna bağlı olduğu gibi uygulanan yönteme, konsantrasyona ve sıklığına da bağlıdır. Bu konuda tıbbi uygulamayı yapacak olan doktorun eğitimi ve tecrübesi de önem kazanmaktadır dedi.

Dr. Durmuş,Ozonun kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin metabolizma aktivasyonu sayesinde kazandırdığı genel iyilik hali kişilere kendilerini yenilenmiş hissini vermektedir. İş hayatındaki stres, yoğun çalışma temposu, zihinsel ve bedensel yorgunluk ozon (O3) tedavisiyle etkin bir şekilde giderilmektedir. Profesyonel sporcular ve kadınlar bu tedaviden oldukça faydalanmaktadırlar. Ozon fiziksel dayanıklılığı arttırmaktadır dedi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık