Pakistan’a 40 vagon yardım


17 Ağustos felaketini yaşayan Kocaeli, Pakistan için düzenlenen yardım kampanyası kapsamında 40 vagonluk yardım topladı. Kızılay İzmit Şube Başkanı Müzaffer Şişmanoğlu, destekten memnun

PAKİSTAN’da yaşanan sel felaketi sonrasında ülke genelinde yardım kampanyaları başlatıldı. İlimizde de Kocaeli Kent Konseyi öncülüğünde pek çok sivil toplum örgütünün de katılımıyla Pakistan’a Yardım Platformu kurularak yardım toplandı. Yaklaşık 1 aydır devam eden kampanyada 750 ton gıda ve temizlik maddesi yardımı toplandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait Uluslararası Fuar Merkezi’nde toplanan yardımlar, önceki günden itibaren Köseköy Tren İstasyonu’na götürülerek vagonlara yerleştirildi. Toplanan yardımlar 5 Ekim’de düzenlenecek resmi törenle Pakistan’a doğru yola çıkacak.

BİN TONA ULAŞACAĞIZ

Yardım malzemeleri TIR’lara yüklenirken, başında duran Kızılay Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, “Büyük bir felaketi yaşayan Kocaeli halkı olarak, felaketin yaşandığı Pakistan’ı en iyi biz anladık. Düzenlenen yardım kampanyasına görülmeye değer bir katılım oldu. İlimizde kapsamlı bir yardım kampanyasına başladık. Amacımız bin ton yardımdı. Şu ana kadar 750 ton yardım topladık. Bunlar gıda, temizlik maddesinden oluşuyor. Ayrıca şu an bölgede insanlar için çok önemli olan su yardımımız var. Toplanan yardımları burada sınıflandırıldık. Belli bir düzene getirdikten sonra da TIR’la yükleyerek Köseköy Tren İstasyonu’na naklettik. Biz 5 gün içinde hedefimize ulaşağımızı ve bin tonluk yardımı göndereceğimize eminiz. Yardımlar 5 Ekim’de düzenlenecek resmi tören sonrasında 20 gün içinde Pakistan’da olacak. Halkımıza, iş adamlarımıza ve kurum ile kuruluşlara gösterdikleri duyarlılık için teşekkür ediyorum” dedi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık