PİDENİN GRAMAJI ARTTI FİYATI DEĞİŞMEDİ


Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Razaman ayı öncesinde pide fiyatlarını açıkladı. Pidenin gramajı arttı, fiyatı sabit kaldı

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Razaman ayı öncesinde pide fiyatlarını görüşmek üzere toplandı. Pide fiyatlarında artış olmadığını fakat pidelerin gramajlarında 20 gram artırma yapma kararı aldıklarını açıkladı. Karara göre geçen yıl 400 gram olan ve 1.50 TL`ye satılan bir Ramazan pidesi, bu sene 20 gram artışla 420 gram olarak yine 1.50 TL`ye satılacak.

20 GRAM ARTTI
Geçen sene 260 gramı 1.00 TL olan pide ise bu sene 280 grama çıkarılarak aynı fiyattan tezgahlardaki yerlerini alacak. Klasik Ramazan pidesinde 20 gramlık bir artış olurken Trabzon tipi ramazan pidesinin ise ağırlığı ve fiyatı değişmedi. Geçen sene olduğu gibi 840 gram Trabzon tipi ramazan pidesi 3.00 lira, 420 gramı 1.50 TL`den, 210 gramı 75 kuruştan halka sunulacak.

2 YILDIR AYNIYDI
Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği toplantısı başkan Kemal Kaya, başkan vekili Kadir Durmuş ve yönetim kurulu üyeleri Ahmet Gödek, Mevlüt Günışık, Sezai Kızılkaya, Mustafa Asım Uğurlu, Necmi Kocaman, Temel Yılmaz`ın katılımıyla gerçekleşti. Toplantı sonrasında konuşan başkan Kemal Kaya pide fiyatlarının 2008 yılından bu yana değişmediğine dikkat çekerek şunları kaydetti;

ZAM TEHLİKELİ
“Fiyatlar 2 yıldır değişmedi. Biz de 20 gramlık bir artış yapma kararı aldık ve fiyatları sabit tuttuk. Zammın ismi kötü, bana sorarsanız zam terör kadar tehlikeli. 550 lira maaş alan adam bu ülkede nasıl geçinsin? Biz de Ramazan`da vatandaşa bir nebze de olsa kolaylık sağlamak istedik. Fırıncı kardeşlerimiz bu 20 gram artışı millete helal etsinler.  Fiyat tarifeleri yarından itibaren uygulanacak.”

VATANDAŞA JEST
Kaya`dan sonra söz alan Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı ise kararı fırıncılara da danışıp aldıklarını ifade ederek, “Bu fırıncı odalarıyla birlikte aldığımız bir karar. Federasyon başkanının almış olduğu karara uyduk. İstanbul`da 400 gramlık bir pide 1.50 kuruş, bizde 420 gramı 1.50 kuruş. Bu sene vatandaşa jest yaptık. Vatandaşımız ucuz pide yesin” ifadelerini kullandı.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık