Robinson Şehir Tiyatroları nda


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları minik izleyicisi için yine kolları sıvadı. 2003-2004 sezonunda büyük beğeni ile izlenen “Robinson Dans Öğreniyor” adlı çocuk oyunu yeniden sahnelenecek. Oyuncu kadrosundan dekorlarına kadar tamamen yenilen oyun 12 Ocak Çarşamba günü ilk gösterimini yapacak. Oyunda Şehir Tiyatroları Kukla Atölyesi tarafından üretilen kuklalar kullanılacak.

MELİH DÜZENLİ YÖNETİYOR

Oyunu Şehir Tiyatroları’nın usta sanatçılarından Melih Düzenli yönetiyor. Dekor ve kostümlerini Adnan Yılmaz’ın, ışıklarını Bülent Balcı’nın, sahne amirliğini Salih Mat’ın yaptığı oyunda Robinson’u Çağrı Mengüç, Cuma’yı Tolga İskit, Huliguli Kuşu’nu Çiğdem Saruhan Benli,  Papağan’ı ve Kaptan’ı ise Volkan Dinç canlandırıyor.

OYUNUN KONUSU

Robinson ıssız bir adaya düşmüş, yalnız yaşayan, asık suratlı biridir. Huliguli Kuşu ve Papağan’ın arkadaşlığı onun için yeterli değildir. Her gün dürbünüyle ufukları izlemekte, her gece rüyalarında onu bu adadan kurtaracak gemiyi görmektedir. Aklı dağılmasın diye şarkı söylemez, işlerinden geri kalmamak için dans etmez. Bir gün adanın yerlilerinden biriyle karşılaşır. Adını Cuma koyar yeni arkadaşının. Aslında niyeti arkadaşlık etmektir ama daha çok da kendi bildiklerini ona öğretmeye, onu kendine benzetmeye çalışır. Ama Cuma, en çok kendisine benzemektedir. Her fırsatta dans eder, şarkı söyler.

Robinson Cuma’yı kendine benzetebilecek midir, yoksa Cuma mı Robinson’u etkileyecektir. Acaba, asık suratlı Robinson dans öğrenebilecek midir?

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık