Sahne Öğretmenlerin yarışması sonuçlandı


Büyükşehir Belediyesi’nin, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlediği “Sahne Öğretmenlerin”  performans yarışmasında birinci ve mansiyon alanlar belirlendi.  Öğretmenler, müzik, görsel ve plastik sanatlar, şiir okuma ve standup-skeç-drama branşlarında hünerlerini sergiledi. Birinciye 2 bin, Mansiyon’a ise bin lira ödül verilecek olan yarışmada öğretmenler 24 Kasım’da performanslarını canlı sergileyecek.

 

177 KİŞİ BAŞVURDU

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nın düzenlediği ve Kocaeli’de örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan tüm öğretmenlerin katıldığı “Sahne Öğretmenlerin” yarışmasına 177 başvuru yapıldı.  7 branşta gerçekleşen yarışmada uzman jüri üyeleri her performansı teker teker değerlendirdi. Kocaeli Üniversitesi, Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı ve Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü’nden konusunda uzman kişilerin oluşturduğu jüri üyeleri seçim yapmakta zorlandı.

 

GÖRSEL SANATLAR VE MÜZİK

Öğretmenler Günü’ne farklı bir anlam katacak yarışmada Müzik kategorisinde Vokaller ve Enstürmanlar yarıştı. Vokal’de Özel Karşıyaka İlköğretim Okulu’ndan Fırat Nadir Bilgin, Enstürman kategorisinde ise Darıca Gökçen Mustafa Yücel Lisesi’nden Sedat Karaçay birinci olurken, Derince Anadolu Lisesi’nden Mustafa Güneser Mansiyon almaya hak kazandı. İzmit İnkılâp Lisesi’nden Hayrettin Şen Görsel Sanatlar dalında birinciliği kazanırken Plastik Sanatlarda değer eser bulunamadı. Aynı dalda Mansiyon ödülünü Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi’nden Nazmiye Nar elde etti

 

ŞİİR, STAND-UP VE SKEÇ-DRAMA

Şiir dalında birinciliğe Karamürsel Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Zeki Bayram seçilirken bu kategoride Darıca Süreyya Yalçın İlk Öğretim Okulu’ndan Erkan Yeke mansiyon kazandı. Stand-up’da Yeniyalı Fahri Korutürk İlk Öğretim Okulu’ndan Sami Bolat, Ayfer Gazanfer Güngör İlk Öğretim Okulu’ndan Serkan Turgut, Skeç- Drama dalında birinciliği kazanan isimler oldu. Aynı kategoride Mansiyon ödülüne Özel Atafen İlköğretim Okulu’ndan Tülin Sevim layık görüldü.

 

 

 

 

24 KASIM’DA CANLI SERGİLEYECEKLER

Her dalın birincisine 2 bin, mansiyon ödülüne ise bin lira verileceği renkli yarışmada dereceye girenler 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde performanslarını canlı olarak ortaya koyacak. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılacak Öğretmenler Günü’ne anlam katacak gala programı saat 18.00’da yapılacak.

 

KBB  “SAHNE ÖĞRETMENLERİN” PERFORMANS YARIŞMASINDA DERECE GİRENLER

AD SOYAD OKUL ÖDÜL

MÜZİK

VOKAL -1. FIRAT NADİR BİLGİN ÖZEL KARŞIYAKA İÖO 2000
ENSTRÜMAN -1. SEDAT KARAÇAY GÖKÇEN MUSTAFA YÜCEL LİS.- DARICA 2000
MANSİYON MUSTAFA GÜNESER DERİNCE ANADOLU LİSESİ 1000

GÖRSEL VE PLASTİK SANATLAR

GÖR.SANT. -1 HAYRETTİN ŞEN İZMİT İNKILAP LİSESİ 2000
PLAST.SANT -1. DEĞER ESER BULUNAMADI 2000
MANSİYON NAZMİYE NAR ZÜBEYDE HANIM  KIZ MESLEK  LİSESİ 1000

ŞİİR OKUMA

1. ZEKİ BAYRAM ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ-KARAMÜRSEL 2000
MANSİYON ERKAN YEKE DARICA SÜREYYA YALÇIN İÖO 1000

STAND-UP ve SKEÇ  / DRAMA

STAND-UP – 1. SAMİ BOLAT YENİYALI FAHRİ KORUTÜRK İÖO. 2000
SKEÇ- DRAMA – 1. SERKAN TURGUT AYFER GAZANFER GÜNGÖR İÖO.- DARICA 2000
MANSİYON TÜLİN SEVİM ÖZEL ATAFEN İÖO- İZMİT 1000
Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık