SEMİNER: ENGELLİ İSTİHDAMI


TARİH 19 Ocak 2011 Çarşamba
SAAT: 10.30
YER: Antikkapı Restoran

SEMİNER DETAYLARI:

Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşlara eşit iş fırsatı sağlamak için Antikkapı’da işverenlere yönelik eğitim semineri düzenliyor

Büyükşehir’den engelli istihdamı için seminer

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen M-NET EOP projesi kapsamında işverenlere seminer verilecek. Gülen Yüzler ve Yerel-Sen tarafından düzenlenen etkinliğin amacı işverenlere danışmanlık (mentorluk) ile ilgili genel bilgiler sunarak engelli vatandaşlara eşit iş fırsatları vermelerini sağlamak.

DANIŞMANLIK AĞIYLA TANIŞMAK İÇİN FIRSAT

19 Ocak 2011 Çarşamba günü saat 10.30’da Antikkapı Restoran’da başlayacak olan seminere Kocaeli’nin tanınmış iş adamları ve firmaların üst düzey yetkilileri katılacak. Engelli vatandaşlara iş imkânı sunmak ve danışmanlık sistemiyle tanışmak isteyen firma yetkilileri de toplantıya katılabilecek.

AB FONUYLA YAPILIYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin engellilere eşit iş imkânlarının sağlanabilmesi amacı ile hayata geçirdiği proje bu amaca hizmet eden yeni etkinliklerle devam ediyor. 235 bin Euro’luk Avrupa Birliği (AB) projesi kapsamında proje ortakları olan Türkiye ve İspanya’da seminerler düzenlenecek.

GÜLEN YÜZLER VE YEREL-SEN DÜZENLİYOR

İspanya’da Fepamic ve Türkiye’de de Gülen Yüzler ve Yerel-Sen tarafından düzenlenecek olan seminerlerde mentorluğun ne olduğu, dünya çapındaki iyi uygulamalar, faydaları, niçin uygulanması gerektiği, engelli bireylere, firmalara ve topluma katkıları ile ilgili sorular cevap bulacak. Seminer ve eğitimler sonrasında bu uygulamanın kullanıldığı sektör ve firma sayısının artması, engelli çalışan sayısında ve veriminde de artış sağlanması amaçlanıyor.

PROJE DESTEKÇİLERİ

Engellilere Eşit İş Fırsatları İçin Danışmanlık Ağı projesi, T.C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi bünyesindeki Eğitim ve Kültür Hayat Boyu Öğrenme Programı Fonları tarafından destekleniyor.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık