SİİRTLİLER SIRA GECELERİNDE BULUŞTU


Darıca Belediyesi 4.Geleneksel Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivali renkli görüntülere sahne olmaya devam ediyor.Bu çerçevede düzenlenen Siirtliler Dernek Gecesi’nde amfi tiyatroyu dolduran binlerce vatandaş yöresel sanatçılar, Siirt yöresi halk oyunları ekiplerinin gösterileri ve son olarakta yapılan sıra geceleri ile gecenin tadını doyasıya çıkardılar.

Özellikle folklör ekibinin büyük beğeni kazandığı gecede dernek yönetimi tarafından geceye katılan ve programın düzenlenmesinde emeği geçenlere birer plaket ve hediye takdimi yapılırken gece havai fişek gösterileri altında son buldu.

BİRİZ VE BERABERİZ

Darıca Belediye başkanı Şükrü Karabacak gecede yaptığı kısa selamlama konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verirken “hepimiz değişik sebeplerle gelip Darıca’ya yerleşmiş insanlarız.Yıllardır birlik ve beraberlik içinde aynı topraklarda yaşıyoruz. Zaman zaman birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenler olmuştur ve bundan sonrada olacaktır. Fakat ülke insanımız arasında yüzyıllar boyunca süren bu birlikteliği bugüne kadar kimse bozamadığı gibi bundan sonra da kimsenin bozmaya gücü yetmeyecektir. Hepimiz tek bayrak altında kardeşçe yaşadık ve yaşamaya devam edeceğiz. Düzenlediğimiz Şehirler ve Kültürler Kaynaşması Festivali’nde herkes bir kez daha gördü ki farklı renklerimizle bir bütünün parçalarıyız.Her akşam farklı bir kültürden renkli görüntülere şahit oluyoruz.Bu akşam da Siirt Dernek Gecesi’nde ülkemizin farklı bir kültürünü tanıma fırsatı yakalamış olmaktan son derece mutluyum. Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür eder, dernek yönetimimizi de tebrik ederim. Herkese iyi eğlenceler diliyorum” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık