SOKAKTA SANAT VAR


İzmit Belediyesinin “İzmit’te Sanat Var” sloganı ile başlattığı proje kent sokaklarında devam ediyor. Proje ile sanatı İzmit’in sokaklarına yaymayı amaçladıklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Acar “Yürüyüş Yolunda sokak müzikleri, yağlı boya çalışmaları, mahallelerde tiyatro gösterileri planlanan şekilde ve halkla içi içe bir şekilde devam ediyor. Ayrıca Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri Belsa önünde seramik ve heykel çalışması yapıyorlar. Meraklı ve sanata ilgili vatandaşlarımız sanatlarını icra eden öğrencilerden bilgi alırken, sanatçılar da eserlerini halkla buluşturuyorlar. Belediye olarak böyle bir çalışma içinde olmaktan mutluyuz” dedi.

FOTO 1: KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü öğrencileri Ceyda Sümer, Seda Sela, Dilek Aşkın ve Şenay Şen Başkan Yardımcısı Acar’a çalışmalar ile ilgili bilgi verdiler.
FOTO 2: Belsa önündeki figüratif heykel çalışması yapan KOÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü 3. Sınıf öğrencisi Eren Güler İzmit Belediyesi’nin sanata ve sanatçıya bakışının sevindirici olduğunu söyledi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık