Sorgusu tamamlanan Aziz Yıldırım, mahkeme tarafından tutuklandı.


Sorgusu tamamlanan Aziz Yıldırım, mahkeme tarafından tutuklandı.

Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, örgüt kurmak ve şike yapmak iddiasıyla tutuklandı.

Savcılık sorgusunun ardından tutuklanması istemiyle 2 gün önce mahkemeye sevk edilen ancak rahatsızlığı nedeniyle iki kez hastaneye sevk edilen Aziz Yıldırım’ın, İstanbul nöbetçi 14. Ağır ceza Mahkemesi’ndeki işlemleri tamamlandı. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklandı.

Saat 14.00 sıralarında mahkemeye getirilen Yıldırım’ın sorgusu saat 18.30’a kadar sürdü. Mahkemenin tutuklanması yönünde karar verdiği Yıldırım’ın, Metris Cezaevi’ne götürülmesi bekleniyor.

Öte yandan adliye dışında bekleyen Fenerbahçe taraftarları, tutuklama kararı üzerine görüntü almak isteyen basın mensuplarına tepki gösterdi. Hareketlenme üzerine polis ekipleri güvenlik önlemleri alarak, taraftarları adliye bahçesinden uzaklaştırdı.

TEPKİLER

Gençlerbirliği Kulüp Başkanı İlhan Cavcav, Aziz Yıldırım’ın, futbolda şike soruşturması kapsamında tutuklanmasına çok üzüldüğünü söyledi. Cavcav, “Amatör ruhla çalışan bir başkana böyle birşey reva görülmemeliydi” dedi.

İlhan Cavcav, Fenerbahçe’nin, Aziz Yıldırım’ın 13 yıllık başkanlığı süresince büyük başarılara imza attığını belirtti ve “Tutuklama kararına çok üzüldüm. Fenerbahçe, onun döneminde çeşitli branşlarda büyük başarılar elde etti. Kendisine böyle bir şey reva görülmemeliydi. Bir başkan olarak durumuna çok üzüldüm. İnşallah ileriki süreçte kendisi de Fenerbahçe de temize çıkar” diye konuştu.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık