Stajyer diş hekimlerine beyaz önlük


Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde 3. sınıflar için düzenlenen önlük giyme törenine katıldı. Törende konuşan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’ Giyeceğiniz ak önlüklerle hayatınızın da, mesleğinizin de ak olmasını diliyorum’’ dedi.
KOÜ’DA TÖREN
Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ve Yuvacık Semt Polikliniği’nde, 3. sınıfa giden stajyer diş hekimleri için önlük giydirme töreni düzenlendi. KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu ile Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İhya Karaman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte Başkan Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Başiskele Kaymakamı Selami Aydın ile İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, okul yönetimi ve öğretim üyeleri de hazır bulundu.
ÇALIŞACAKLARINA SÖZ VERDİ
Öğrencilerin ailelerinin de yer aldığı törende açılış konuşmasını yapan 3. sınıf öğrencilerinden Meltem Yaldızlı, 3 yıl boyunca okulda yaşadıkları acı tatlı hatıraları aktardı. Kendilerine büyük destek veren öğretim üyelerine arkadaşları adına teşekkür eden Yaldızlı, çok çalışacaklarına da söz verdi. Konuşmasına 7 Ekim 2008’de açılan Diş Hekimliği Fakültesi’ne yönelik bilgi aktararak başlayan Dekan Karaman ise, sinevizyon eşliğindeki sunumunda halen 124 öğrenciye eğitim verdiklerini söyledi.
BAŞKAN’A TEŞEKKÜR
KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde yer alan ve Türkiye’nin en gelişmiş ve sayılı laboratuarlarından biri olan Fantom Laboratuarı’nın açılışında sunduğu destek nedeniyle Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür eden Prof. Dr. Karaman, Büyükşehir tarafından okul bahçesine basketbol ve voleybol sahası yapıldığını da hatırlattı. Dekan Karaman, poliklinik hizmetinin de verildiği binada yataklı servis ve ameliyathanelerin de hayata geçirileceğini sözlerine ekledi.
ÖĞRENCİLER ÇOK ŞANSLI
Yuvacık Paşadağı Mahallesi’nde bulunan KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi ve Yuvacık Semt Polikliniği’ndeki törende söz alan Rektör Komsuoğlu, öğrencilerin çok şanslı olduğuna değindi. “Yuvacık’ta okuduğunuz için ve önemli hizmetler alan bu fakültede eğitim gördüğünüz için çok şanslısınız’’ diyen Prof. Dr. Komsuoğlu, “Burası huzurlu ve sevinçli olarak geldiğim, benim içimi ısıtan bir fakülte. Burada çok güzel ve başarılı çalışmalar yapılıyor. Bu fakülte binasının bize verilmesini sağlayanlara minnet borçluyuz’’ açıklamasında bulundu.
ONUR DUYULACAK KONUMDAYIZ
Türkiye’de 102 devlet üniversitesinin ve 3 milyon yüksek öğrenim öğrencisinin bulunduğunu hatırlatan Rektör Komsuoğlu, “Bu öğrencilerden 61 bini Kocaeli Üniversitesi’nde okuyor. Kocaeli’nin her köşesinde birimleri bulunan, 11 fakülteye sahip Kocaeli Üniversitesi, Türkiye’nin 4. büyük üniversitesi konumundadır. Eğitimde kalite sürecine giren üniversitelerden birisiyiz. 1992’de bizimle birlikte yeni kurulan 15 üniversite arasında en iyisiyiz. Geldiğimiz konum, onur duyulacak bir yerdir. KOÜ olarak daha başka hedeflerimiz de var” bilgisini verdi ve desteklerinden dolayı Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.
ÖNLÜĞÜNÜZDE, HAYATINIZ DA AK OLSUN
Öğrenci velilerinin de hazır bulunduğu törende son konuşmayı yapan Başkan Karaosmanoğlu, şu anda fakülte binasının bulunduğu yerde geçmişte tarlaların olduğunu hatırlattı. 1990’lı yıllara kadar traktörün bile zor girdiği bu yerde şimdi böyle modern bir fakülte binasının bulunmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Türkiye hızla gelişiyor, kalkınıyor. En büyük varlığımız olan çocuklarımızı, en güzel şekilde yetiştirmek istiyoruz. Bu hizmet yarışında öğrencilerimizin mesleklerini en güzel şekilde yapmaları, aranan hekimler olmalarını diliyoruz. İnsana hizmet etmek çok önemli ve çok değerli. KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi çok güzel bir noktaya geldi, kalan eksiklerini tamamlamak için de destek vermeye devam edeceğiz. Giyeceğiniz ak önlüklerle hayatınızın da, mesleğinizin de ak olmasını diliyorum’’ şeklinde konuştu.
BEYAZ ÖNLÜKLER YAKIŞTI
Konuşmaların ardından KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin 3. sınıf öğrencilerine önlük giydirme törenine geçildi. Adları okunan öğrencilerin tek tek kürsüye geldiği törende 3. sınıf öğrencilerinden Döndü Ekerbiçer’e önlüğünü giydiren Başkan Karaosmanoğlu, çok yakıştığını da dile getirdi. Törende öğrencilerden Cemal Yücebaş’ın önlüğünü Rektör Komsuoğlu, Saliha Sonverdi’nin önlüğünü Prof. Dr. Yusuf Çağlar, Burcu Dereli’nin önlüğünü kaymakam Aydın giydirdi. Diğer öğrenciler de önlüklerini fakültenin öğretim üyelerinin elinden giydi. Törenin sonunda protokol, öğretim üyeleri ve öğrenciler günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde 3. sınıflar için düzenlenen önlük giyme törenine katıldı. Törende konuşan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’ Giyeceğiniz ak önlüklerle hayatınızın da, mesleğinizin de ak olmasını diliyorum’’ dedi.
KOÜ’DA TÖREN Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ve Yuvacık Semt Polikliniği’nde, 3. sınıfa giden stajyer diş hekimleri için önlük giydirme töreni düzenlendi. KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu ile Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İhya Karaman’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte Başkan Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Başiskele Kaymakamı Selami Aydın ile İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, okul yönetimi ve öğretim üyeleri de hazır bulundu.
ÇALIŞACAKLARINA SÖZ VERDİÖğrencilerin ailelerinin de yer aldığı törende açılış konuşmasını yapan 3. sınıf öğrencilerinden Meltem Yaldızlı, 3 yıl boyunca okulda yaşadıkları acı tatlı hatıraları aktardı. Kendilerine büyük destek veren öğretim üyelerine arkadaşları adına teşekkür eden Yaldızlı, çok çalışacaklarına da söz verdi. Konuşmasına 7 Ekim 2008’de açılan Diş Hekimliği Fakültesi’ne yönelik bilgi aktararak başlayan Dekan Karaman ise, sinevizyon eşliğindeki sunumunda halen 124 öğrenciye eğitim verdiklerini söyledi.
BAŞKAN’A TEŞEKKÜRKOÜ Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde yer alan ve Türkiye’nin en gelişmiş ve sayılı laboratuarlarından biri olan Fantom Laboratuarı’nın açılışında sunduğu destek nedeniyle Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür eden Prof. Dr. Karaman, Büyükşehir tarafından okul bahçesine basketbol ve voleybol sahası yapıldığını da hatırlattı. Dekan Karaman, poliklinik hizmetinin de verildiği binada yataklı servis ve ameliyathanelerin de hayata geçirileceğini sözlerine ekledi.
ÖĞRENCİLER ÇOK ŞANSLIYuvacık Paşadağı Mahallesi’nde bulunan KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi ve Yuvacık Semt Polikliniği’ndeki törende söz alan Rektör Komsuoğlu, öğrencilerin çok şanslı olduğuna değindi. “Yuvacık’ta okuduğunuz için ve önemli hizmetler alan bu fakültede eğitim gördüğünüz için çok şanslısınız’’ diyen Prof. Dr. Komsuoğlu, “Burası huzurlu ve sevinçli olarak geldiğim, benim içimi ısıtan bir fakülte. Burada çok güzel ve başarılı çalışmalar yapılıyor. Bu fakülte binasının bize verilmesini sağlayanlara minnet borçluyuz’’ açıklamasında bulundu.
ONUR DUYULACAK KONUMDAYIZTürkiye’de 102 devlet üniversitesinin ve 3 milyon yüksek öğrenim öğrencisinin bulunduğunu hatırlatan Rektör Komsuoğlu, “Bu öğrencilerden 61 bini Kocaeli Üniversitesi’nde okuyor. Kocaeli’nin her köşesinde birimleri bulunan, 11 fakülteye sahip Kocaeli Üniversitesi, Türkiye’nin 4. büyük üniversitesi konumundadır. Eğitimde kalite sürecine giren üniversitelerden birisiyiz. 1992’de bizimle birlikte yeni kurulan 15 üniversite arasında en iyisiyiz. Geldiğimiz konum, onur duyulacak bir yerdir. KOÜ olarak daha başka hedeflerimiz de var” bilgisini verdi ve desteklerinden dolayı Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür etti.
ÖNLÜĞÜNÜZDE, HAYATINIZ DA AK OLSUNÖğrenci velilerinin de hazır bulunduğu törende son konuşmayı yapan Başkan Karaosmanoğlu, şu anda fakülte binasının bulunduğu yerde geçmişte tarlaların olduğunu hatırlattı. 1990’lı yıllara kadar traktörün bile zor girdiği bu yerde şimdi böyle modern bir fakülte binasının bulunmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Türkiye hızla gelişiyor, kalkınıyor. En büyük varlığımız olan çocuklarımızı, en güzel şekilde yetiştirmek istiyoruz. Bu hizmet yarışında öğrencilerimizin mesleklerini en güzel şekilde yapmaları, aranan hekimler olmalarını diliyoruz. İnsana hizmet etmek çok önemli ve çok değerli. KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi çok güzel bir noktaya geldi, kalan eksiklerini tamamlamak için de destek vermeye devam edeceğiz. Giyeceğiniz ak önlüklerle hayatınızın da, mesleğinizin de ak olmasını diliyorum’’ şeklinde konuştu.
BEYAZ ÖNLÜKLER YAKIŞTIKonuşmaların ardından KOÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin 3. sınıf öğrencilerine önlük giydirme törenine geçildi. Adları okunan öğrencilerin tek tek kürsüye geldiği törende 3. sınıf öğrencilerinden Döndü Ekerbiçer’e önlüğünü giydiren Başkan Karaosmanoğlu, çok yakıştığını da dile getirdi. Törende öğrencilerden Cemal Yücebaş’ın önlüğünü Rektör Komsuoğlu, Saliha Sonverdi’nin önlüğünü Prof. Dr. Yusuf Çağlar, Burcu Dereli’nin önlüğünü kaymakam Aydın giydirdi. Diğer öğrenciler de önlüklerini fakültenin öğretim üyelerinin elinden giydi. Törenin sonunda protokol, öğretim üyeleri ve öğrenciler günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık