SÜPER KULAÇLAR YARIŞMASI SONUÇLANDI


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Açık Su Yüzme Kupası 3. Ayak Yarışması’nda çekilen fotoğraf ve görüntüler yarıştı. Büyük bir titizlikle değerlendirilen yarışmada fotoğraf dalında Ulaş Tekin, ‘Yüzücülerin Zor Anı’ adlı eseriyle görüntü dalında ise Samet Malkoç ‘Boztepe’ adlı eseriyle birinci oldu.

JÜRİ SEÇMEKTE ZORLANDI

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Türk Basın Birliği Kocaeli Şubesi, Türkiye Spor Yazarları Derneği Kocaeli Temsilciliği ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu temsilcilerinin yer aldığı jüri Kocaeli Basın Merkezi’nde fotoğrafları değerlendirirken oldukça zorlandı.

FOTOĞRAFTA 21 ESER

Sekapark açıklarındaki Avrupa Açık Su Yüzme Kupası 3. Ayak Yarışması’nda kentimizdeki ulusal ve yerel medyada görev yapan foto muhabirlerden 7 isim toplam 21 eserle yarışmaya katıldı. Fotoğrafların birden fazla kriterle değerlendirildiği yarışmada jüri ulusal ve uluslararası yarışmalarda kullanılan yöntemlerle üç turlu eleme ve puanlama ile en beğenilen fotoğrafı seçti. Fotoğraf kategorisinde Ulaş Tekin ‘Yüzücülerin zor anı’ adlı eseriyle birinci, Ziya Ulaş ‘Kulaçlar arasında’ adlı eseriyle ikinci ve Mehmet Güler de ‘Kulaç’ adlı eseriyle üçüncü oldu.

7 GÖRÜNTÜ YARIŞTI

Süper Kulaçlar Basın teşvik Yarışması’nda görüntü dalında 6 medya mensubu 7 eserle yarıştı. 3 dakikalık görüntüler arasında yarışın baştan sona hikayesini ve detayları en iyi öne çıkaran görüntüleri izleyen jüri yaptığı puanlamayla bu kategoride Samet Malkoç’un ‘Boztepe’ rumuzlu eserini birinci, Hakan Süer’in ‘Yağız’ rumuzlu eserini ikinci, Yusuf Bolat’ın ‘070810’ rumuzlu eserini de üçüncü olarak seçti.

ÖDÜL TÖRENİ 3 AĞUSTOS SALI GÜNÜ

Süper Kulaçlar Basın teşvik Yarışmasının Jürisi Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Halit Yılmaz, Türk Basın Birliği Kocaeli Şube Başkanı Zafer Çakıroğlu, Türkiye Spor Yazarları Derneği Kocaeli Temsilcisi Metin Karan, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Temsilcisi Serdar Akyay ve Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi Engin Şahin’den oluşurken Yarışma Sekreteri Süleyman Durak da gözlemci olarak bulundu. Ulusal ve Uluslararası Fotoğraf yarışmalarına kullanılan değerlendirme kriterleri kullanılan yarışmada ilk ön eleme ikinci tur eleme ve puanlama ile sonuca gidildi. Yarışmada dereceye giren eserlerin sahiplerin ödülleri 3 Ağustos 2010 Salı günü düzenlenecek törenle verilecek. Her iki dalda da birinci olanlara 750, ikincilere 500 ve üçüncülere de 250 TL ödül verilecek.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık