TAVŞANTEPE DE DEPREM ŞEHİTLERİ ANILDI


17 Ağustos 1999 Marmara Depreminde hayatlarını kaybeden deprem şehitlerini anmak için Bekirdere Tavşantepe Gençlik Parkı’nda bir mevlit töreni düzenlendi. 11 yıl önce yaşanan asrın felaketi olarak adlandırılan ve binlerce insanın yaşamını yitirdiği depremde şehit olanalar ve vatan şehitleri ruhuna Kur’an-ı Kerim tilavetleri ardından yapılan dualarla anma gerçekleştirildi.

Gelenekselleşen ve bu yıl üçüncü kez tertiplenen mevit törenini Tavşantepe Gençlik Parkı işletmecisi Güner Cansever düzenledi. Önceki gün düzenlenen anma töreni ikindi namazının ardından başladı. Açılış konuşmasını yapan Cansever, bu tür acıların bir daha yaşanmaması temennisinde bulunurken depremde ve vatan uğruna şehit düşen vatandaşlarımızın ruhu şad olsun dedi.
İftar saatine kadar yoğun ilgi gösterilen mevlit töreninde Tavşantepe Yeni Camii İmam Hatibi Yüksel Kaya, Tavşantepe Bahar Camii İmam Hatibi Muhammet Kocatekin, Tavşantepe Bahar Camii Müeezini Bahtiyar Bahçe, emekli Hafızlardan İbrahim Akkuş, Uzunçiftik Emek Mahalle Muhtarı Mevlüt İnan’ın da aralarında bulunduğu din görevlilerinin Kur’an-ı Kerim tilavetleri ile ilahileri huşu içinde dinlenildi.

Yapılan dualar ardından İzmit Belediyesi ve Tavşantepespor Kulübü’nün destekleri ile parkta hep birlikte iftarlar açıldı. Parktaki iftarda hurma, zeytin, su, içli pide ve ayrandan oluşan menü ikram edildi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık