TEPEKÖY’DE GENİŞ KATILIMLI MEVLİD ETKİNLİĞİ


İzmit’in Tepeköy Mahallesi’nde ölmüşler için mevlid cemiyeti düzenlendi. Mahalle mezarlığında ilki düzenlenen mevlid etkinliğine İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz da katıldı.

GELENEKSEL OLACAK

Katılımın oldukça yüksek olduğu etkinlikte Kur’an-ı Kerim, ilahiler okunup ebediyete intikal edenler için dualar edildi. Tamamen kendi imkanları ile imece usulü olarak mevlid tertip ettiklerini belirten vatandaşlar “Amacımız geçmişimizi dualarla anmak ve bu vesile ile hem işleri gereği sık sık görüşme imkanı bulamadığımız tanıdıklarımızla, hem de uzaklarda olan hemşerilerimizle bir araya gelmek, kardeşliğimizi daha da kuvvetlendirmektir. Bu sene ilkini gerçekleştirdiğimiz mevlid programımızı her yıl devam ettirerek gelenekselleştireceğiz. Böyle bir günde aramızda bulunan ve duygularımıza ortak olan Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür ediyoruz” dediler.

Tepeköy Mahallesi Bayındırlık Konutları altındaki Tepeköy mezarlığında yapılan ve büyük ilgi gösterilen mevlit töreninde katılımcılara pilav, ayran ve dondurma ikram edildi. Törende İzmit İlçe Müftüsü Abdülkadir Keşvelioğlu başkanlığında Tepeköy Ulu Camii İmamı Necati Adıgüzel,, Yeşilova Camii İmamı İbrahim Ere, Tepeköy Camii İmamı Hacı Alkan, Zincirlikuyu Camii Müezzini Ahmet Koç, Tepeköy Kemer Camii İmamı Bayram Karamaoğlu Kuran ve mevlit okudular. Mevlit etkinliğine sivil toplum örgüt temsilcileri de katıldı.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık