- Kocaeli Şehir ve Etkinlik Haberleri - http://www.kocaelivizyon.com -

Termal Şehri Başiskele

[1]

Başiskele Belediyesi’nin Medeniyet Caddesi üzerindeki kavşağa inşat ettiği, “ Termal Şehri Başiskele’ye Hoş Geldiniz” yazılı süs havuzu beğeni topluyor. Özellikle bölgeye yapılan termal otel misafirlerini karşılayacak olan bu kemer şeklindeki dev yazı, yerli turistlerin de bir bakıma pusulası olacak.

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, önceki gün süs havuzunda incelemeler yaptı. Belediyenin 2012 yatırım programları kapsamında projelerini hayata geçirmeye devam ettiğini kaydeden Başkan Ayaz, “Bugüne kadar birçok çalışmayı başarıyla tamamladık. Ekiplerimiz kaldırım, yol, temizlik ve sosyal alanlar inşa etmek gibi işleri büyük özveriyle yürütüyor. Bu tip süs havuzlar da kente estetik bir görüntü kazandırıyor” dedi.

Başiskele Yeniköy Merkez Mahallesi Medeniyet Caddesi üzerinde bulunan kavşakta yapımı tamamlanan “ Termal Şehri Başiskele’ye Hoş Geldiniz” yazılı süs havuzu 150 metrekarelik alanı kapsıyor. Havuzun içinde Türk motiflerini temsil eden su testisi yer alıyor. Belli bir süreyle akan fışkiyeler bu testilere dolarak seyri güzel bir görüntü seriliyor.