Terör sevgiye yenik düştü


 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Kocaeli Kitap Fuarı ünlü şair ve yazarları Kocaelililerle buluşturmaya devam ediyor.

İNSANIMIZI ÇARPICI ÖRNEKLERLE ANLATTI

Başta Türkiye Uğur Böcekleri Projesi olmak üzere, kitapları ve söyleşileri ile geniş kitlelerin beğenisini kazanan yazar Ahmet Şerif İzgören de Kocaelililerle bir araya geldi. İzgören’in insanımızın sevecen ve kendisine özgü yapısını çarpıcı örnekleriyle yansıttığı söyleşisi büyük beğeni topladı.

ASLA BÖLEMEYECEKLER

Kitap Fuarı’nın 2. gününde geniş bir dinleyici kitlesine seslenen İzgören, dünyanın en köklü hoşgörüsüne sahip bir coğrafyada 30 yıldır ekilegelen kin ve terörün sevgiye yenik düştüğünü belirterek, “Dün bölemediler ya, bundan böyle hiç bölemeyecekler” diye konuştu.

İÇİMİZİ BOŞALTMASINLAR

Anadolu’nun kendi içsel değerlerini, yüreğini, espri anlayışını, kocaman ve içten gülümsemesini örnekleyen Şerif İzgören, “Kişisel gelişim adıyla elimize tutuşturulan şeylerde hoşgörü, dürüstlük, insanlık, vatan sevgisi gibi kavramların kaç kez geçtiğine bir göz atın; bir de para, zenginlik, pay alma gibi değerlere. İçinizin boşaltılmasına izin vermeyin” dedi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık