TIR TİYATROSU RAMAZANI UĞURLUYOR


Ramazan boyunca başta çocuklar olmak üzere tüm Kocaelililere keyifli anlar yaşatan Gezici Tır tiyatrosu son oyunlarını sergiliyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’na ait Gezici Tır Tiyatrosu, Ramazan ayı boyunca vatandaşlara tiyatro keyfi yaşattı. Gezici Tır Tiyatrosu Ramazan’ın ilk gününden itibaren her akşam Kocaeli’nin ilçelerini dolaştı. Tiyatro şu sıralarda son gösterilerini yapıyor. 1 Eylül Çarşamba günü İzmit Akmeşe Pazar Alanı’nda perde açan tiyatro dün de (2 Eylül Perşembe) yine İzmit’teydi. Tiyatro iftarın hemen ardından Alikahya Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Havuz Başı’nda seyircisi ile buluştu.

ESKİ RAMAZANLARI ARATMADI

Gezici Tır Tiyatrosu Ramazan’ın başından bu yana Çayırova, Gebze, Körfez, Dilovası, Gölcük, İzmit, Kartepe, Derince ve Başiskele’de perde açtı. Vatandaşlar eski Ramazanları adeta Tır Tiyatrosu ile yeniden yaşadı. Tır Tiyatrosu oyuncuları sahneledikleri skeçleri,  meddah ve orta oyunu ile renklendirdi.

ÇOCUKLAR TIR TİYATROSUNU ÇOK SEVDİ

Tır Tiyatrosu’nun keyfini ise çocuklar çıkarttı. Tiyatro, gittiği her ilçede oyunlarıyla çocuklara büyük keyif verdi. Çocuklar skeçleri seyretmekle kalmadı zaman zaman Tır’a çıkarak oyunlara eşlik etti.

SON GÖSTERİLERİNİ YAPIYOR

Gezici Tır Tiyatrosu Ramazan ayının sonuna yaklaşıldığı şu günlerde son gösterilerini yapıyor. Tiyatro bu akşam (3 Eylül Cuma) Başiskele Yuvacık Belediye önünde perde açacak olan tiyatro Cumartesi günü ise İzmit Doğu Kışla Parkı’nda gösteri yapacak. Tiyatro 6 Eylül Pazartesi günü Kandıra, 7 Eylül Salı günü ise Derince Çenedağ Mahallesi’nde yapacağı gösterilerle etkinlik takvimini tamamlayacak.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık