TİYATRO : BAVUL / KOMEDİ


Zaman
18 Ocak 2011 Salı · 20:00 – 22:00

Yer SÜLEYMAN DEMİREL KÜLTÜR MERKEZİ/ MASK org: 0535 693 71 71

Oluşturan:

Daha Fazla Bilgi
BAVUL
Yazan: Sam Bobrick
Çeviren: Ekin Tuncay Turan
Uyarlayan & Yöneten: Bora SevercanOyuncular
Volkan Severcan
Melda Gür
Nuri Gökaşan
ve
Ayşen Gruda

Seyahat dönüşü havaalanında bavulları karışan bir kadın ve erkeğin hayatları da karışırsa ne olur?

Olaylar komedi örgüsü içinde işlenip; mutlu sonla biter mi acaba?

Yoksa hayata devam etmek için aşktan yardım almak gerekir mi?

Sam Bobrick’in yazdığı, Ekin Tunçay Turan’ın dilimize çevirdiği ve Bora Severcan’ın Türkiye’ye uyarladığı “Baggage – Bavul” adlı oyun; çeşitli olaylar yüzünden yaşamdan kopmuş bir gurup yetişkinin hayata bağlanma çabalarını, gittikçe ağırlaşan “bir bavul dolusu dertten” kurtulma uğraşlarını oldukça neşeli ve komik bir dille anlatan, son yılların en keyifli komedi eserlerinden biridir.

Oyunun Konusu
30’lu yaşların sonundaki Berkcan (Volkan Severcan), bir Facebook toplantısında karısının lise aşkı ile kaçıp kendisini terk etmesi üzerine ağır bir depresyona girer ve hayatı yaşamayı bırakır. Berkcan için hayat sadece karısının mektupları ve hatıralarından ibarettir.

Berkcan, karısının hatıralarını takip ettiği bir seyahat dönüşü, bavullarının karışması sonucu Aslı (Melda Gür) ile tanışır. Aslı bir yayın evinde editördür ve o da birine bağlanamamaktan şikâyet etmektedir. Ayrıca başında zebella gibi duran annesi Devlet Hanım’dan (Ayşen Gruda) çekmediği kalmamıştır. Çok geçmeden Berkcan ve Aslı arasında bir bağ oluşur. Dost olmak ve aşık olmak arasında gelgitler yaşamaktadırlar. Sahne aralarında çıkan Psikiyatrist Basri Bey’in (Nuri Gökaşan) yardımı ile işler daha da karmaşık ve saçma bir hal alır.

Benzer yazılar

1 Yorum

  1. ücret ne kadar ? Bilsek ona göre düşünürüz….Malum ailece geleceğiz,göçmeyelim :))

Cevap yazın

Yukarı çık