TİYATRO : DENİZALTI – KOMEDİ


Zaman
25 Ocak Salı · 20:00 – 22:00

Yer SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ / KOCAELİ – MASK org:0535 693 71 71

Oluşturan:

Daha Fazla Bilgi
DENİZALTI

“Bu gemi 1950’lerde battı!”

Oyun, miadını doldurmuş müzelik bir denizaltının, jilet olmaya giderken yaptığı son seferin komik hikayesini anlatmaktadır.

Gemi, kaptanlıktan nefret etmiş Kaptan Baykal önderliğinde son seferine çıkar çıkmasına ama mürettebatı, eski sualtı taruz komandosu Batıray Poyraz seyir sefer subayı olarak, için için iktidar ve kaptanlık hırsını bugüne kadar gizlemeyi başarmış 2. Kaptan Tarık, ilk mühendislik deneyimini yaşayacak olan makine mühendisi Neptün, tamamen dalgasına bakan günü kurtarma derdinde Aşçı Seyfi ve tek derdi daha önce çuvallamış olduğu eylemleri affettirmek için gemiye sızan telsizci Tibet oluşturmaktadır.
Seyfi ve tek derdi daha önce çuvallamış olduğu eylemleri affettirmek için gemiye sızan telsizci Tibet oluşturmaktadır.

Sefer sırasında aralarına Samantha adında İsveç’li bir güzelin katılmasıyla akılları iyice giden mürettebat “yanlışlıkla” Greenpeace gemisini vurur. Kaçmaya ve gizlenemeye başlayan mürettebatımız bu arada durumu pek de parlak olmayan ülkemiz gerçeğine seçimleri ve krizleriyle de dokundurmaktadır.

Finalinde hoş bir sürprizle “dünyayı kurtaran adamlara” dönüşen kahramanlarımız için, aslında tüm kavgalar ve tartışmalar boştur. Asıl olan hepimizin kardeşliği ve en önemlisi de aynı geminin yolcusu olduğumuz gerçeğidir.

IX. Lions Tiyatro Ödülleri’inde “Komedi Toplu Canlandırma” (Comedy Ensemble) ödülü alan oyunda Kraliyet Oyuncularının performansları yine görülmeye değer.
Oyuncular

* Ahmet Saraçoğlu
* Alper Düzen
* Barış Başar
* Fırat Doğruloğlu
* Murat Akkoyunlu
* Serhan Ernak

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık