TİYATRO: “FATİH – GÖRÜNTÜLÜ TARİH YOLCULUĞU”


Ersin Karakaya’nın yönettiği, Barbaros Uzunöner tarafından oynanan Fotoğraflar eşliğinde bir saat on beş dakikalık tarihi bir yolculuk. Dünya tarihinin en büyük dahilerinden birinin hayatı ve başarıları farklı bir üslup ile seyirciye aktarılıyor. II. Mehmed, Hz. Muhammed’in “ Konstantinapol muhakkak fetholunacaktır. Onu fetheden kumandan ne büyük kumandandır. Onu fetheden asker ne büyük askerdir. “ övgüsüne layık olmak için sıvadı kollarını ve onu Fatih Sultan Mehmed yapacak olan yola çıktı. Bu yolda en önemli yardımcıları; inancı, aklı, askerleri, ve hocaları idi.
“ Haram yiyen asker harami olur. “ diyen, sefere giderken bir bahçede yedikleri elmaların parasını ağaçların dallarına astıran bir babanın II. Murad’ın oğluydu o. Babasından; adil olma, dürüstlük ve şairlik miras kaldı ona. Bu oyun çobanından padişahına şair olan bir milletin şair ruhlu padişahının hayatını anlatır.
Bu oyun “ Emeksiz devlet olur mu? “ diyen Fatih’in son nefesine kadar vatanı için yaptıklarını anlatır. Barbaros Uzunöner tarafından oynanan bu “görüntülü tarih yolculuğu” oyununu kaçırmamanızı dileriz…

TARIH: 21 MAYIS CUMARTESİ SAAT 20.00
İZMİT HALK EĞİTİM MERKEZİ
BİLET SATIŞ NOKTALARI:
İRONİ ORGANİZASYON : (262) 323 06 00 – 0 536 468 73 54
KARAMAN KIRTASİYE (ÇARŞI MİGROS YANI, ALTINNAL PASAJI GİRİŞİ)
NOTA MÜZİK EVİ ( SANAT SOKAĞI SİPAHİOĞLU PASAJI)

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık