Tiyatro: Genaraller, Savaş Ve Barbekü


TARIH: 28 şubat Salı 20.30

SÜLEYMAN DEMİREL KÜLTÜR MERKEZİ

Tiyatroadam’ın Kahkaha Tufanı Oyunu “Genaraller, Savaş Ve Barbekü” İZMİT seyircisiyle buluşuyor.

Önceki oyunları  “Albay Kuş” ve “Markalı Hava” ile tiyatro çevresinin  büyük beğenisini toplayan “Tiyatroadam” bu sezon da yeni oyunları “Generaller, Savaş Ve Barbekü” ile seyircisiyle buluşuyor.

Ekonomik krizin kasıp kavurduğu bir ülkede bütçeyi dengelemenin bilindik tek bir yolu vardır; savaş çıkarmak. Ama bu savaş öyle bildik savaşlara pek benzemez; yirminci yüzyılın en haşarı yazarlarından kabul edilen Boris Vian’ın kaleminde  Batı uygarlığının o bildik savaşgan karakteri belleklerden silinmeyecek bir kahkaha bombardımanına dönüşür.

Engin Alkan rejisiyle sahnelenen, Tiyatoadam oyuncuları:  Aşkın Şenol, Umut Temizaş, Ayça Koyunoğlu, Deniz Özmen, Fatih Koyunoğlu, Volkan Girgin, Ercüment Acar, Ahmet Kaynak’ın rol adığı  “Generaller, Savaş ve Barbekü”de  Fransız, Çinli, Rus ve Amerikalı generallerin, çılgın bir piskoposun, cin fikirli bir başbakanın ve canavarlaşmış bir annenin tuhaf kimlikleriyle savaşın saçmalığı, iktidar ve onu var eden tüm yapıların akıl dışılığı eğlenceli bir dille ele alınmaktadır.

TARIH: 28 şubat Salı 20.30

SÜLEYMAN DEMİREL KÜLTÜR MERKEZİ

BİLET SATIŞ NOKTALARI:

İRONİ ORGANİZASYON :  (262)  323 06 00 – 0 536 468 73 54

KELEPİR KİTABEVİ (BELSA PLAZA)

SÜLEYMAN DEMİREL KÜLTÜR MERKEZİ GİŞESİ

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık