Tiyatro okulu başvuruları başlıyor


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından başta üniversitelerde oyunculuk eğitimi almak isteyen gençler olmak üzere kentimizde yaşayan daha fazla yurttaşımızı sanatsal eğitim olanaklarından yararlandırmak, tiyatro özelinde bilgi ve farkındalıklarını artırmak amacıyla hayata geçirdiği Tiyatro Okulu’nun bu yılki başvuruları 17 Eylül 2012 tarihinde başlıyor.

TOPLAM 40 ÖĞRENCİ ALINACAK

15- 18 yaş aralığında 20 ve 18 üzerinde de yine 20 olmak üzere toplam 40 öğrencinin sınavla alınacağı ve ücretsiz eğitim görecekleri Tiyatro Okulu başvurusu için adayların Kocaeli’nde yaşıyor olmalarının yanı sıra; sınav başvuru formunu eksiksiz doldurmaları, iki adet vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdan fotokopileri ile 17 Eylül 2012 – 31 Ekim 2012 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ndeki Şehir Tiyatroları’na kişisel olarak başvurmaları gerekiyor.

ÜÇ KATEGORİDE SINAV YAPILACAK

Kendi seçecekleri iki farklı tiyatro oyunundan birer tiradı ezberleyip oynama ve sergiledikleri oyunların yazar ve dönemlerine ilişkin donanımları ile sınav jürisi tarafından verilecek doğaçlamalar üzerinden 1, 2, 3 ve 4 Kasım tarihinde yapılacak olan sınavda başarılı olan öğrenciler ders yılı süresince Tiyatro Okulu Birim Sorumlusu Işık Öztorun gözetiminde Şehir Tiyatrosu Sanatçıları tarafından Hareket, Dans, Doğaçlama, Diksiyon, Sahne Bilgisi, Türk ve Dünya Tiyatro Tarihi, Oyun İncelemesi, Oyun Sahnelenmesi; kamera Oyunculuğu ve Role Hazırlık dersleri görecekler.

• 15- 18 yaş grubuna 1997,1996 ve 1995 doğumlular başvurabiliyor. Bu yaş grubu adaylarının başvurulara velileriyle birlikte gelmeleri gerekiyor.

• 18 yaş ve üzeri grubuna 1994 doğumlular ve büyükler başvurabiliyor.

Konuya ilişkin daha ayrıntılı bilgi almak için: 311 59 00 / 2375

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık