TİYATRO : TANIMADIĞIM ADAMLAR/ KOMEDİ


Zaman
20 Aralık Pazartesi · 20:00 – 22:00

Yer SÜLEYMAN DEMİREL KÜLTÜR MERKEZİ/ MASK org.:0535 693 71 71

Oluşturan:

Daha Fazla Bilgi
YAZAN: AZİZ NESİN – ALİ POYRAZOĞLU
DEKOR: ALTAN ERBULAK
YÖNETEN: ALİ POYRAZOĞLU
OYNAYANLAR:
ALİ POYRAZOĞLU
…BÜLENT KAYABAŞ
ÖZDEMİR ÇİFTÇİOĞLU
SUAT ÜNALDI
BURAK ALKAŞ
ÜMİT KANTARCILAR
HÜSEYİN KARA

Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’ndan bahar sürprizi “TANIMADIĞIM ADAMLAR” 16 Mayıs Pazar’dan başlayarak İstanbul’da yalnız 20 oyun sergilenecek.

Aziz Nesin’in ünlü Deliler Boşandı öykülerinin de içinde yer aldığı bu müzikli kabareyi Ali Poyrazoğlu yazdı ve yönetti. Dekorlar büyük oyuncu ve karikatüristimiz Altan Erbulak’ın karikatürlerinden yapıldı. Altan Erbulak “Ben de buradayım.” diyor sahnedeki kocaman kendi karikatürleriyle ve oyunda kullanılan dev karikatürleriyle.. Oyunda büyük yazarımız Aziz Nesin’in üç öyküsünden oyunlaştırılmış bölümlerin yanında Ali Poyrazoğlu’nun yazdığı çok komik altı bölüm yer alıyor.

“TANIMADIĞIM ADAMLAR”da Orostopontopolis Tımarhanesi’nde hastaları iyileştirmek için kullanılan psikodrama tekniğiyle hazırlanan, çok eğlenceli bir müsamerenin öyküsü anlatılıyor.

MADAM ARŞALUZ DÖNÜYOR
Psikodrama yöntemiyle hazırlanan müsamerenin yöneticisi geçen yıllarda “TAK TAK TAKINTI” oyununda Ali Poyrazoğlu tarafından yaratılan Madam Arşaluz karakteri.

Madam Arşaluz kendi kaçıklıklarını toparlasınlar, aklını birazcık da başına getirsinler diye kapatıldığı tımarhaneyi ele geçiriyor ve genel sanat yönetmeni oluyor.

Bu müthiş kabare gösterisi güldürürken , herkesi içine saklamış “TANIMADIĞIM ADAMLAR”la , öteki kişilikleriyle buluşup onlarla uzlaşmaya çağırıyor.

Çok iyi bir kadro , muhteşem dekorlar , Madam Arşaluz’un (Ali Poyrazoğlu) yeni gardrobu , seyircileri Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nun vahasında yaşama kahkahalarla meydan okuyup , unutamayacağı bir oyunla karşı karşıya bırakıyor.

Sakın kaçırmayın..

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık