Turgut Hizmete Doydu


İzmit’in en eski  mahallelerinden Turgut Mahallesi, son dönemde yapılan çalışmalarla adeta hizmete doydu.İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve mahalle muhtarı Muhittin Sevil, Turgut’ta yapılan çalışmaları yerinde incelediler.

ÖNEMLİ PROBLEM KALMADI

Başkan Doğan,  Turgut Mahallesi’nin 10-15 yıldan beri süre gelen birçok probleminin  son dönemde giderildiğini belirterek” Yapılan hizmetlerle bu mahallemiz İzmit’in en müstesna mahallelerinden bir oldu. Yollar, istinat duvarları ve çevre düzenlemeleriyle  mahallemiz  adeta hizmete doydu. Turgut mahallesine yönelik hizmetlerimiz bundan sonra da devam edecektir” dedi. Doğan,mahalledeki boş arsaların görsel kirlilik oluşturmaması için  Belediye olarak vatandaşları uyaracaklarını da ifade ederek” Yapılan hizmetlerin mahallemize değer katmıştır. Fakat bazı boş arsaların çirkin görüntüsü mahallemize hiç yakışmıyor. Bu konuda arsa sahipleri uyarılacak.Arsalar temizlenip görsel kirlilik ortadan kaldırılacaktır” şeklinde konuştu.

MUHTARDAN TEŞEKKÜR

Turgut Mahalle Muhtarı Muhittin Sevil de yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Doğan’a teşekkür ederek “Önemli birçok  sorun giderildi. Eskiden mahallemize Bağçeşme mezarlık yolundan ulaşım sağlanırken yeni açılan yollar sayesinde direk mahallemize ulaşılabiliyor. Her türlü eksiğimizi Belediye Başkanımıza iletiyor ve  kısa zamanda karşılığını da görüyoruz” dedi.

İzmit Belediyesi tarafından Turgut Mahallesi’nin Helvacı,Beyaz Pamuk,Efes ve Destan sokaklarında toplam 7880 metrekare parke, 12 metreküp beton yol,90 tonluk asfalt yama,Erguvan Sokak’ta çelik merdiven,385 kg. korkuluk yapımı,90 metre yeni imar yolu açımı gibi çalışmalar yapıldı.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık