Türk Din Musikisi Bölümü kuruluyor


Halen 5 bölümde eğitim verilen Büyükşehir Belediye Konservatuarı’na gelecek dönem Türk Din Musikisi Bölümü eklenecek. Bunun yanı sıra Türk Müziği Keman, Saksafon ve Trombon ile Çocuk-Gençlik Korosu konservatuarın yeni branşları arasında yer alacak.

DÖRT YIL EĞİTİM VERİLECEK

Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Konservatuar yeni bölüm ve branşlarla eğitim kalitesini yükseltmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediye Konservatuarına bu yıl Türk Din Musikisi Bölümü eklenecek. Dört yıllık bölüm içinde öğrencilere teknik müzik ve enstrüman derslerinin yanı sıra Türk İslam Edebiyatı ve Osmanlı Türkçesi gibi takviye dersler verilecek. Dini Musiki Tarihi, Dini Musiki Repertuarı, Cami Musikisi gibi mesleki derslere Doç. Dr. Ahmet Turabi girecek. Bölüm öğrencileri aynı zamanda Tasavvuf Musikisi Korosu elemanı olacak.

EYLÜL SINAVLARINDA SINAVLA ÖĞRENCİ ALINACAK

Bölüm konservatuarın diğer bölümleri gibi öğrencilerini sınavla belirleyecek. 10-11 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek Konservatuar sınavlarında Türk Din Musikisi Bölümü de yer alacak. Bölüme 18-35 yaş arasında 15 öğrenci alınacak. Bölüm dersleri ise hafta sonunda gerçekleştirilecek.

KONSERVATUARIN YENİ BRANŞLARI

Türk Din Musikisi Bölümü’nün yanı sıra yeni eğitim döneminde Konservatuarın Türk Sanat Müziği Bölümü’ne Türk Müziği Keman, Batı Müziği Bölümüne Saksafon, Trombon ve Çocuk-Gençlik Korosu branşları eklenecek. Öğrenciler bu yılki sınavda söz konusu yeni branşların sınavlarına girebilecek.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık