Türkiye Ralli Şampiyonası 4. Yarışı Ford Otosan Kocaeli Rallisi


Outlet Center İzmit’in Co-Sponsoru olduğu 29. Kocaeli Rallisi ‘ne sayılı günler kaldı. 30 – 31 Temmuz 2011 tarihlerinde siz de Outlet Center İzmit’e gelin, Kocaeli Rallisi’nin start ve finishini yerinde izleyin!

KOSDER tarafından organize edilen Türkiye Ralli Şampiyonası 4. yarışı Ford Otosan Kocaeli Rallisi, 30 – 31 Temmuz 2011 tarihlerinde koşulacak. İki gün boyunca on iki özel etap geçecek yarışçılar toplamda 130,25km yarış yapacaklar. 30 Temmuz 2011 Cumartesi günü 15.00’de Outlet Center İzmit’ten start alacak yarış; Fiesta, Ford, Otosan etapları ile ardından koşulacak Büyükşehir Belediyesi Özel Seyirci etabı ile son bulacak.

31 Temmuz 2011 Pazar günü yarışmacıları zorlu bir mücadele bekliyor olacak; Fiesta, Transit, Ford ve Otosan etaplarını yarışmacılar ikişer kez geçecek. Interteks Fuar alanındaki servisin ardından finish töreni Outlet Center İzmit’te 31 Temmuz 2011 Pazar günü saat 18.34’de gerçekleştirilecek. Her sene olduğu gibi bu sene de yarışa büyük bir katılım bekleniyor.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Fiesta S2000 ile yarışan Yağız AVCI 65 puan ile pilotlar klasmanında lider durumda. İkinci sırada 43,20 puan ile Murat BOSTANCI ve üçüncü sırada Mitsubishi Evo X ile yarışan 38 puanlı Ercan KAZAZ bulunuyor. Ford Otosan Kocaeli Rallisi öncesi Takımlar Şampiyonası’nda Castrol Ford Team Türkiye 144,4 puan ile ilk sırada yer alırken, 61,8 puan ile Bonus Parkur Racing İkinci sırada. Tok Sport 54,6 puan ile üçüncü sırada yer alıyor.

KOSDER Başkanı Ceyhun YALÇIN yarış öncesi yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Türkiye Ralli Şampiyonası çok heyecanlı geçiyor. Biz de bu heyecana ve sporcularımıza yakışan bir yarış yapmak istedik. Bunun için bize destek veren başta Ford Otosan olmak üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Outlet Center İzmit, Emex Otel, Toshiba, Esoto, Setur ve Türk Telekom’a teşekkür ederiz.” Yarışma Direktörü Mahmut AYVERDİ ise yarışla ilgili olarak; “Bu sene her sene olduğu gibi ekibim ve ben büyük bir özveri ile sportif ve görsel olarak başarılı bir yarış organize etmek için çalışıyoruz. Etaplarda Yaptığımız sürprizler eminim yarışmacılarımızın hoşuna gidecek. Özel seyirci etabı ise Kocaeli halkı ile yarışı yakınlaştırmak adına organize edilmiş bir etap. Başarılı bir yarış olmasını diliyorum.”

30.07.2011 Cumartesi Saat: 14.00

Ralli Öncesi Basın Toplantısı Yer:

Outlet Center İzmit

(Anfitiyatro Alanı)

30.07.2011 Cumartesi Saat: 15.00

1. Gün Startı Yer:

Outlet Center İzmit

31.07.2011 Pazar Saat: 18.34

Rallinin Finishi & Kupa Töreni Yer:

Finish Podyum / Outlet Center İzmit

Yarışla ilgili detaylı bilgi ve dokümanlara www.outletcenter.com.tr ve www.kosder.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Ralli öncesi basın toplantısı 30 Temmuz 2011 Cumartesi saat 14.00’de Outlet Center İzmit Anfitiyatro alanında gerçekleştirilecek ve ardından saat 15.00’de Outlet Center İzmi’ten yarışın startı verilecektir.

Bu heyecanlı yarışının start ve finishini izlemek ve bu heyecanı paylaşmak üzere herkesi Outlet Center İzmit’e bekliyoruz.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık