U20 Yaşaltı Dünya Şampiyonasında 5 dünya derecesi


Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu Milli Sporcular kazandıkları 5 madalya ile ülkemizi dünya üçüncülüğüne taşıdı

Kuraşçılardan 5 dünya derecesi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu Milli Sporcular Hindistan’ın Başkenti Yeni Delhi’de yapılan Gençler, U20 Yaşaltı Dünya Şampiyonasında beş madalya kazanarak ülkemizin Dünya üçüncüsü olmasında önemli pay sahibi oldular.

ÜÇ DÜNYA İKİNCİLİĞİ

İKA-Dünya Kuraş Birliği’nin düzenlediği 15 ülkeden 250’nin üzerinde sporcunun katıldığı Gençler ve U20 Yaşaltı Dünya Şampiyonasında Milli takımımızı Kocaeli Büyükşehir Kağıtsporlu sporcular kazandıklar 3 Dünya İkinciliği ve 2 Dünya üçüncülüğü ile kürsüye taşıdı. Yeni Delhi’de yapılan müsabakalarda Bayanlar 70 Kiloda Özge Akarsu, Mongolyalı rakibine finalde yenilince Gümüş Madalya kazanarak Dünya İkincisi oldu. Erkeklerde 60 Kiloda Murat Doğan ve 73 Kiloda Tanju Şorli de kilolarında Gümüş Madalya kazandılar.

İKİ DÜNYA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

Kocaeli Büyükşehir Kağıtspor Judo Sorumlusu Fikret Yıldız ve Kocaeli’den Erdal Selimoğlu’nun kafile başkanlığını yaptığı Türk Milli Takım kafilesinde Salim Abanoz’da Antrenör olarak yer aldı. Büyükşehir Kağıtsporlu Ömer Baki Ayvaz 66 Kiloda, Burak Serbest +100 kiloda Bronz Madalya kazanarak Dünya Üçüncüsü oldular.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık