ULUSLARARASI DARICA YARI MARATONU


Darıca’da bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Uluslararası Darıca Yarı Maratonu için Darıca Belediyesi hazırlıklarını sürdürürken daha şimdiden maraton için ülkemizin atletizm dalında ün yapmış rekortmen atletlerinden yoğun başvurular gelmeye başladı.Maraton organizasyon komitesi yetkilileri bu şekilde yoğun talep gelmesi durumunda başvuruların son günlere kalmadan tamamlanacağını ifade ettiler.

MARATON TARİH: 25 EYLÜL 2011
BAŞLAMA SAATİ: 09:30
BAŞLAMA YERİ: Darıca Belediyesi önü

Maraton organizasyon komitesi tarafından yapılan açıklamada Pazar günü yapılacak yarı maraton güzergahında bulunan yolların 09-00 ile 13-30 arasında kapalı olacağı ve güzergah üzerinde araç parketmenin yasak olduğu aksi taktirde araçların çekileceği belirtildi. Darıca Belediyesi önünden startı verilecek olan Darıca Yarı Maratonu’nun, İstasyon Caddesinden devam edip Dr.Zeki Caddesi, İstasyon Caddesi, Ethempaşa Çelikoğlu Sanayi Cd. ,Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Bayramoğlu Pelin,Plaj ve Mehtap Sokak’tan dönülüp Fatih Sultan Mehmet Caddesi ,Tuzla Caddesi ve Darıca Çınardan dönülüp Cumhuriyet Meydanında son bulacağı, bu caddelerde belirtilen saatlerde trafik ve park yasağına dikkat çekilerek vatandaşlar uyarıldı.

Bayanlar ve erkekler olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenecek olan yarışmalarda birinci gelen sporcuya 2000 $ ,ikinci gelen sporcuya 1500 $ ve üçüncü gelen sporcuya 1000 $ para ödülünün verileceğini ifade eden yetkililer,bunun yanı sıra her kesimden vatandaşların katılacağı Halk Koşusu’nun renkli görüntülere sahne olacağını ifade ederek Halk Koşusu’nda da sembolik ödüllerin yanı sıra katılımcılara yarış tişörtü ve yarışı bitiren herkese hatıra madalyası verileceğini belirttiler.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık