Umuttepe Projesi’nde Umuttepeli unutuldu


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, büyük önem verdiği İzmit ile Umuttepe’yi birleştirecek. Otoyol kalitesinde yolla birleştirecek Umuttepe Projesi’nde 3.etap çalışmalarını sürdürüyor. Umuttepe’de çalışmalar devam ederken, Umuttepe bölgesinde oturan vatandaşlar da bu projeyle ilgili kendileri için sıkıntı yaratan eksiklikleri seslerini yükselterek duyurmaya çalışıyor.

“Uyarımıza kulak verin”

Umuttepe sakinleri, dün bölgede açıklama yaparak projeye adını veren Umuttepe’nin unutulduğunu, bu bölgede yaşayan vatandaşlar ve araç sahiplerinin evlerine ulaşabilecekleri geçiş yerlerinin unutulduğunu belirttiler. Umuttepe S. S. 124 Nolu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı da olan Güven Köysu, araç sahipleri ve bölgedeki vatandaşlar dün açıklama yaparak, sıkıntıya dikkat çektiler.

Güven Köysu, konuyla ilgili sıkıntıları şu sözlerle gündeme getirdi:

“-Bu yolda çalışmalar sürüyor. Ancak, yayaların yürüyebileceği bölümler maalesef bütün ısrarlarımıza rağmen yok, yapılmadı. Aşağıdan Umuttepe’ye çıkıyorsunuz, ancak evlere geçebilecek ya da araçların dönebileceği kavşak düzenlemesi yok. Bu yolda önümüzdeki günlerde, hiç temenni etmememize rağmen kazalar olacak, yayaların yaşamı riske atılacak. Yetkililerin uyarılarımıza kulak vermesini istiyoruz”

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık