Ünlü dağcı Haldun Aydıngün Gedosk’un misafiriydi..


Gebze doğa sporları kulübü’nde ünlü dağcı Haldun Aydıngün dağları, zirveleri anlattı.  Gedosk tarafından düzenlenen söyleşide ünlü dağcı 30 yılı aşkın süredir dağlarda yaşadıklarını Gebze’li dağcı dostları paylaştı. Dağcıların hayallarinin geniş olması gerektiğini söyledi. Aydıngün, slayt gösterisinde; yurt içi ve yurt dışında tırmandığı dağlarda çekilen, fotoğraf karelerine yansıyan görüntüleri ile izleyicileri bilgilendirdi. Dağlarda yapılacak çok işler olduğunu dile getiren ünlü dağcı, Gedosk üyelerinden yaptıklarını, gidip geldikleri rotaları kayıt altına almaları gerektiğini söyledi, bununda Türk dağcılığının gelişiminde katkı sağlayacağını ifade etti.
Toplantı öncesi yönetim kurulu üyesi Rıdvan Şükür ile uzun bir görüşme yapan Aydıngün Gedosk’tan daha çok proje beklediğini, kapasite olarak kulübün bunu başarabilecek güçte olduğunu dile getirdi. 12 kitabı olan 250’nin üzerinde  makalaesi yayınlanan Aydıngün Gedosk üyelerine dağcılık anlamında bilgilendiriken fortoğrafları ile  görsel şov sundu, dağcılık anlamında unutulmayacak bir akşam yaşattı..
Günün anısına..
Gedosk başkanı Hasan Boyacı günün anısına ünlü dağcı Haldun Aydıngün’e Gedosk anı tabağı takdim etti. Kendilerine güzel bir akşam yaşatan tecrübeli dağcıya kulüp arkadaşları adına teşekkür etti.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık