Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür Merkezi minik sanatseverleri ağırladı….


Bölge halkının kültürel ve sosyal gelişimini misyon edinmiş Kültür Merkezi’nde kaliteli sergiler düzenlemenin yanı sıra 7’den 70’e herkese sanatı sevdirmek için pek çok etkinlikler düzenlenmektedir.

Sergi gezme alışkanlığının küçük yaşlarda kazanıldığına ve çocuklara sanatı sevdirmenin bir şehrin sosyo kültürel gelişiminde büyük rol oynadığına inanmaktayız. Her ay değişen sergilerimize, ilkokuldan üniversite seviyesine kadar okulları davet ediyor, onları sanatın içerisine katıyor, sanatçılar hakkında bilgiler aktarıyoruz.
Bu kapsamda gerçekleştirilen etkinliklerle ilgili olarak sergi salonumuzu ziyaret edenler arasında Fidanlık İlköğretim Okulu öğrencileri de vardı. Bugun gerçekleştirdikleri ziyaret sonrası çocuklar Sabahattin Genli’nin Ahşap Maket Ev Sergisi’ni gezdiler. Ahşaptan yapılan evleri, detaylarına kadar inceleyen ve bu güzelliğin büyüsüne kapılan çocuklar, sanata daha da yaklaştılar. Fidanlık İilköğretim Okulu öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte sergi salonumuzu ve eserleri inceleyip sergi ve sanatçımız ile ilgili bilgi aldılar.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık