YARIMCA ALTIN KİRAZ FESTİVALİ HAZIRLIKLARI BAŞLADI


Körfez Belediyesi tarafından bu yıl 38.si düzenlenecek olan Geleneksel Yarımca Altın Kiraz Festivali için hazırlıklar başladı.

Tüm dünyayı sarsan ekonomik kriz nedeniyle 2009 yılında düzenlenemeyen kiraz festivali kaldığı yerden devam edecek. 38. Geleneksel Yarımca Altın Kiraz Festivali için hazırlıklara başlayan Körfez Belediyesi;nde tertip komitesi kolları sıvadı. Festival kapsamında kiraz yetiştiricileriyle bir toplantı gerçekleştirildi. Belediye başkan yardımcısı İsa Taş;ın başkanlık ettiği toplantıya 22 yetiştirici katıldı. Toplantıya katılan yetiştirici sayısındaki artık dikkat çekerken, uzun yıllar sonra katılım sayısında bu denli artış olması memnuniyetle karşılandı. Yetiştiricilerin talepleri, beklentilerinin ele alındığı toplantıda jüri değerlendirmesinin 9-10 Haziran tarihlerinde yapılması kararlaştırıldı.

KİRAZ YARIŞMASI DALINDA
Bu yıl düzenlenecek yarışmada değerlendirme jürisinde sadece uzman kişiler yer alacak. Yarışmaya katılan yetiştiricilerin bağları jüri tarafından tek tek ziyaret edilerek değerlendirme yapılacak. Dalbastı, Van, Napolyon ve Karabodur olmak üzere 4 dalda düzenlenecek yarışmanın ödül töreni ile konser, 20 Haziran Pazar günü saat 20.00;de Körfez Belediyesi Yarımca Açık Hava Tiyatrosu;nda gerçekleştirilecek.

KONSER İPTAL EDİLDİ

DETAY İZLE






Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık