- Kocaeli Şehir ve Etkinlik Haberleri - http://www.kocaelivizyon.com -

Yeni üniversitelilere ücretsiz ulaşım

[1]

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi’ne kayıt yaptıracak öğrenciler için Otobüs Terminali’nden ücretsiz sefer düzenleyecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu sene de Kocaeli Üniversitesi’ni kazanan öğrencilere yol gösterecek. Kocaeli’ne ilk defa gelen öğrenciler için stantlar kuracak olan Büyükşehir, öğrencileri Kocaeli Üniversitesi’ne 3-7 Eylül günlerindeki kayıt süresince ücretsiz taşıyacak.

 

KAYIT ZAMANI GELDİ

Lisans Yerleştirme Sınavı’nda başarılı olup herhangi bir üniversiteye yerleşmeye hak kazanan öğrenciler için kayıt zamanı geldi. Kocaeli Üniversitesi’ni tercih edip kazanan öğrenciler de 3 Eylül Pazartesi gününden 7 Eylül Cuma gününe kadar kayıt başvurularını yapabilecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de bu süre içerisinde öğrencilerin Umuttepe Yerleşkesi’nde yapacakları başvuruları için ücretsiz belediye otobüs seferleri düzenleyecek.

 

3 EYLÜL PAZARTESİ BAŞLAYACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’ne ilk defa gelen öğrencilerin zorluk yaşamaması amacıyla Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne Broşürlerle bilgi verecek olan Büyükşehir aynı zaman da karşılıklı olarak Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’ne ücretsiz otobüs seferi düzenleyecek. Seferler 3-7 Eylül günleri arasında gerçekleştirilecek. Seferler Sabah saat 08.00’de başlayıp 19.00’da sona erecek.

 

ULAŞIM KENT KART İLE

Kocaeli Üniversitesinin diğer kampuslarına gitmek isteyenlere en yakın toplu taşıma araçlarının kalkış noktalarına yönlendirilme yapılacak. Büyükşehir yetkilileri ayrıca Üniversite öğrencelerine Kent Kart hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Yetkililer, Kocaeli genelinde çalışan özel ve resmi toplu taşıma araçlarında elektronik ücret toplama sistemi olan Kent Kart’ın uygulandığını ifade ederek özellikle İzmit şehir merkezinde toplu taşıma araçlarında para ile biniş yapılmadığını mutlak suretle Kent Kart’ın alınması gerektiği bildirildi.

 

GEREKLİ EVRAKLAR

Kocaeli genelinde öğrenim gören öğrencilerin öğrenci indiriminden faydalanmaları için ise Öğrenci Kent Kartı almak zorunda olduğunu bildiren yetkililer Kent Kart için İzmit Kocaeli Fuar Alanı içersindeki Ulaşım Dairesi Başkanlığı Seyahat Kartları Bürosuna ve ya Gebze’de ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze Hizmet Binasına bürolarına başvurmalarının yeterli olacağını ifade etti. Yetkililer ayrıca 1 adet fotoğraf ve üniversiteden kayıt sonrası verilen okul giriş kartı 10 TL kart basım ücreti ile Öğrenci Kert Kartı’nın alınabileceğini belirtti.

 

ALO BÜYÜKŞEHİR

Kocaeli genelinde toplu taşıma konusunda dilek, temenni, şikayet ve bilgi almak için 24 saat görev yapan 444 11 41 no’lu Alo Büyükşehir’den,  Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesinde  08.00 – 19.00 saatleri arasında Ulaşım Dairesi Başkanlığı Hareket Amirliğinde  görevli personellerimizden ve kayıt süresince Umuttepe Yerleşkesinde kurulacak olan ulaşım standındaki personellerimizden yardım alınabilecek.