Yenilenen Eşme sahili piknikçilerin ilk adresi


Doğal güzelliğiyle ilgi çeken, sahilleri yenilenen Eşme, çevre il ve ilçelerden gelenlerin akınına uğruyor

Yenilenen Eşme sahili piknikçilerin ilk adresi

Sapanca Gölü kenarında bulunan ve eşsiz doğal güzelliğiyle görenleri kendine hayran bırakan Eşme her geçen gün daha da güzelleşiyor. İçmesuyu ve kanalizasyon hattı tamamlanan doğalgaza kavuşan Eşme, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sahiliyle ayrı bir görünüme kavuştu. Geçtiğimiz yıl tamamlanan Eşme Sahil Düzenlemesi Parkı, hem Eşmelilerin hem de Eşme dışından gelenlerin yoğun ilgisini çekiyor.

 

ÇEVRE İL VE İLÇELERDEN DE GELİYORLAR

Havaların soğuk geçmesi sebebiyle meyve sezonunun istenilen düzeyde olmaması bozmamış Eşmelinin moralini. Havaların ısınmasıyla Eşme sahili çevre il ve ilçelerden gelenlerin akınına uğruyor. Hafta sonu adım atılacak yer kalmayan Eşme’de hafta içi genellikle Eşmeliler sahilden faydalanıyor.

 

“HER HAFTA GELİYORUZ”

Eşme’ye sahil düzenlemesinin yapılmasıyla sık sık geldiğini söyleyen ev hanımı Cevriye Kaya, “Eşme daha bakımlı daha güzel hale gelmiş. Park alanları düzenlenmiş yollar yenilenmiş. Her hafta geliyoruz” diyor.

 

“ŞİMDİ ÇOK GÜZEL OLDU”

Doğma büyüme Eşmeli olduğunu söyleyen Hasan Boyacı de “Burada yaşam çok güzel. Doğduğumdan beri buradayım. Eskiden Eşme sahili bataklıktı. Ama şimdi çok güzel oldu. Halk burada daha fazla vakit geçirmeye başladı” şeklinde konuşarak Eşme’deki değişimi anlatıyor.

 

“İSKELE DE İSTİYORUZ”

Ali Öz ise “İskele yapılmış olsa çok daha iyi olurdu” diyor. Öz, “Yollara kavuştuk. Sahile inemiyorduk. Ancak Eşme daha fazlasını hak ediyor. Mesela yüzme alanları daha geniş olsaydı daha iyi olurdu” diyerek beklentilerini dile getiriyor.

 

“BÜYÜKŞEHİR GÜZEL HİZMETLER GETİRDİ”

Eşme Muhtarı Vecdi Öztürk Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin güzel hizmetler getirdiğini söylüyor. Doğalgaz, Pazar yeri, sahil düzenlemesi, yan yollar gibi hizmetlerin Eşme’ye değer kattığını vurgulayan muhtar Öztürk, “Eşme’nin bir cazibesi oldu. Eskiden kapalı kutuydu. Ama şimdi Adapazarı’ndan gelenler dahi oluyor. Akşamları sahilde çay içmeye gelenler oluyor” diyor.

 

MUHTAR ÖZTÜRK: BUZHANE İSTİYORUZ

Taleplerini de dile getiren Öztürk, şunları söylüyor: “Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’yla da görüştük. Buzhane talebimiz var. Olumlu cevap aldık. Burada meyve yetiştiriciliği yapıyoruz. Sulama problemimiz de var. Bunların da en kısa zamanda tamamlanmasını umuyoruz”

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık