Zafer Şarlayan Osmangazi Üniveristesinde “Değerler Eğitimi” sempozyumuna katıldı


Gebze, 50.yıl Chrysler İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Zafer Şarlayan, Dünya’nın ve Türkiye’nin temel sorunları arasında gösterilen Değerler Eğitimi ile ilgili hazırlamış olduğu bildiriyi  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ndeki gerçekleştirilen  sempozyumda sundu.

Eğitim alanında akademik çalışmalar yapan katılımcıların bulunduğu Eskişehir Osmangazi üniversitesindeki sunumda Mevlana’nın “Biz bu toprağa sevgiden başka tohum ekmedik” sözünden hareketle Dünya’da sevgi çiçeği isimli tek çiçeğin Anadolu’da yetişmesinin bir tesadüf olamayacağı, Dünya’da sevgi diyince Anadolu kültürünün ön plana çıkmasının önemi ve değeri anlatıldı. Çalışmanın 40 rehber öğretmen, 18 ilköğretim, 12 anasınıfı öğrencisinin katılımı ve Yaratıcı Drama yöntemi ile yapılması, katılımcıların tamamının çalışmayı farkındalık kazandıran, eğlenceli, öğretici ve kullanılabilir olarak nitelemesi çalışmanın önemini artırıyor.

Zafer şarlayan tarafından sempozyumda sunulan; Yunus Emre, Hacı Bektaş-ı Veli ve Mevlana ile donatılmış “Anadolu Sevgi Günlükleri” çalışmasına Atatürk İlköğretim Okulu’ndan Ali Özbek ve 50.Yıl Chrysler İlköğretim Okulu müdürü Halük Öztekin katkıda bulundular.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık