ZÜBEYDE HANIM KREŞİNDE KAYITLAR BAŞLADI


Başiskele Belediyesi Zübeyde Hanım Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 2010-2011 Eğitim ve Öğretim dönemi için yeni kayıtlarına başladı

Başiskele Yeniköy Atakent Konutları içinde Gölcük yoluna paralel yeşil bir mevkide bulunan Zübeyde Hanım Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevinde 2010-2011 eğitim ve öğretim yılı için kayıtlar başladı. Kreş Müdür vekili Saliha Küçükyıldız yeni öğrencilerini şimdiden beklediklerini söyledi.

2010-2011 Eğitim Öğretim sezonunu 2 Ağustosta başladığını hatırlatan Küçükyıldız, Okulun genel yapısı hakkında şu bilgileri aktardı: “Toplam 6 sınıfta 120 öğrenci kapasitesine sahip kreşimiz, bayram sonrası tam kapasite öğrenci sayısıyla eğitime devam etmektedir. 6 yıllık deneyim ve uzman kadrosuyla çalışan kreşimiz Milli Eğitim Bakanlığı müfredatının yanı sıra branşlaşmaya önem vermiş; İngilizce, drama, dans alanlarında da özel branş öğretmenleriyle de yelpazesini genişletmiştir. Kreş bünyesinde alanlarında uzman 1 müdür, 1 halkla ilişkiler uzmanı, 5 öğretmen, 1 yardımcı öğretmen, 1 mutfak personeli, 1 temizlik personeli, 3 güvenlik elemanı çalışmakta olup, kreşin kapalı kamera devre sistemiyle 24 saat güvenliği de sağlanmaktadır.”

Küçükyıldız sözlerine şöyle devam etti: “İlköğretim öncesinde görsel algı, ses eğitimi ve ön beceri kazanımı destekli, 2000’li yılların bilgi çağını yakalayacak proje tabanlı çağdaş eğitim modelleriyle; keşfederek ve yaşayarak öğrenme sürecini içeren okulumuzda ayrıca rutin sağlık kontrolleri yapılmakta ve Başiskele Belediyesi bünyesinde düzenli olarak haftalık psikolog gözetimi de uygulanmaktadır. Türkiye’nin en büyük üçüncü kreşi olan okulumuz 5000 m2 alan üzerine kurulu olup 900 m2’si kapalı alan olarak kullanılmaktadır. O yüzden velilerimiz gönül rahatlığıyla yavrularını bize teslim edebilirler”

Zübeyde Hanım Kreşi, Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın girişimleriyle 2005 yılında faaliyete geçti. Okul öncesi eğitim faaliyeti yürütülen kreş, okul öncesi eğitimin öncülerinden biri olarak öne çıktı. Eğitimi anaokulundan üniversiteye kadar bir bütün olarak gören Zübeyde Hanım Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi bu güne kadar göstermiş olduğu eğitim kalitesiyle de ilçede saygın bir kurum haline gelmiş durumda. Minik öğrencileri en işi şekilde eğitmeyi ilke edinen kreş, yıl içinde yaptığı aktivitelerle de adından sıkça söz ettirdi.

Benzer yazılar

Cevap yazın

Yukarı çık