22.10.2020 - Kocaeli Şehir Portalı & Firma Rehberi #EvdeKal
Kocaelivizyon.com

İlimtepe’nin Çehresini Değiştirecek Yolda İlk Adım Atıldı

İlimtepe’nin Çehresini Değiştirecek Yolda İlk Adım Atıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent ulaşımına neşter vuracak önemli bir projeyi daha hayata geçirmek için kolları sıvadı. Körfez ilçesindeki önemli bir güzergahı oluşturan Körfez İlçesi Yeni Yalı Mahallesinden başlayarak İlimtepe Mahallesine giden 5 bin 200 metre uzunluğunda yapılacak modern yolun yapımı için ihaleye çıkıldı. Etaplar halinde yapılacak çalışma ile mevcut yoldaki eğimden dolayı yaşanan trafik güvenliğini ortadan kaldıracak. Modernliği ve konforu ile göze çarpacak yol ayrıca uzun vadede Kuzey Marmara Otoyolunun Sevindikli çıkışının D-100 Karayolu ile olan bağlantılarını da sağlayacak

İHALEYE 10 FİRMA TEKLİF VERDİ    

Etaplar halinde inşa edilecek yolun birinci etabı için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale gerçekleştirildi. E-İhale şeklinde Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binasında yapılan ihaleye 10 firma tarafından teklif verildi. En düşük teklif 21 milyon 150 TL ile AKM Yapı İnşaat ve UDK Mühendislik ortaklığından gelirken en yüksek teklif 27 milyon 373 bin TL ile İlke Yapı İnşaat tarafından verildi.

FİRMATEKLİF
AKM Yapı İnş. + UDK Mühendislik21 milyon 150 bin TL
EVO İnş. + Akman İnş.21 milyon 250 bin TL
Rast Madencilik + SYA İnş.21 milyon 974 bin TL
Metre Enerji İnş.22 milyon 786 bin TL
Zirve Ada İnş. + Emay Mimarlık22 milyon 988 bin TL
Arin Yapı + Zanew İnş.23 milyon 323 bin TL
Liner İnş.+ M. Oğuzhan Avşarlıgil23 milyon 948 bin TL
Gürtur İnş.24 milyon 195 bin TL
Simge Mat26 milyon 621 bin TL
İlke Yapı27 milyon 373 bin TL

5 BİN 200 METRE UZUNLUĞUNDA DUBLE YOL YAPILACAK

Genel proje kapsamında diğer İlimtepe Yolu’na göre daha az eğimli 5 bin 200 metre uzunluğunda yeni bir yol inşa edilecek. Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından inşa edilecek olan yeni yol, daha konforlu ve 2 çarpı 2 şeklinde duble yol olacak.

D-100 İLE İLİMTEPE ARASINDA BAĞLANTI SAĞLANACAK

Gerçekleştirilecek olan proje ile Körfez Bölgesinde D-100 Karayolu ile İlimtepe Konutları arasında kuzey-güney yönlü bağlantı sağlanacak. Proje ile kısa sürede İlimtepe Konutlarına ulaşımı sağlayacak daha güvenli bir yol inşa edilecek. Ayrıca uzun vadede Kuzey Marmara Otoyolunun Sevindikli çıkışının D-100 Karayolu ile olan bağlantılarının sağlanması amaçlanıyor.

OTOYOL ÜZERİNE GEÇİŞ KÖPRÜSÜ

Birinci etap kapsamında D-100 Yeni Yalı Mahallesinden başlayacak olan yol, Çamlı Tepe ve Yavuz Sultan Selim Mahallelerinden geçecek. Proje kapsamında yolun güneyden kuzeye doğru geçebilmesi için bir adet geçiş köprüsü yapılacak. Bin 120 metre yol uzunluğuna sahip olan birinci etap kapsamında 800 metre dere ıslahı ve geçiş menfezlerinin yapılması da planlanıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ