22.10.2020 - Kocaeli Şehir Portalı & Firma Rehberi #EvdeKal
Kocaelivizyon.com

Sağlam nesil için sağlıklı eğitim

Sağlam nesil için sağlıklı eğitim

Gebze Belediye Meclisi’nde CHP Grubu’nun Eğitime Yönelik Hizmetler başlığı altında, Gebze Belediyesi 2021 Mali yılı Performans Programı’na Gebze Belediyesi’nin gerçekleştirmesi gereken faaliyetleri kapsamında değerlendirilmeye alınmasını istediği konuya dair tespit ve somut önerileri şöyle:

Gebze ilçemizde bulunan sınıf ortalamaları çok yüksek olmakla beraber eğitim kalitesinin düşmesine; çocuk ve gençlerimizin eğitim hayatlarını başarısız geçmesine sebep olmaktadır.

OKUL SAYISI ARTTIRILMALI

Gelir adaletsizliği ve eşitsizliği kendisini eğitim alanında da ortaya koymakta, özel okullarda 20 kişilik sınıflarda eğitim görenlerle 60 kişilik sınıflarda eğitim görenlerin yarışması istenmektedir. Sosyal devlet ilkesi gereği belediyemizin ilçe milli eğitim müdürlüğü ile eşgüdümlü sağlayarak ilçemizde ki okul sayısını çok hızlı bir şekilde arttırması gerekmektedir.

2020-2021 öğretim yılında, internet alt yapısı yapılmamış mahalle kalmayacak şekilde mahallerdeki internet erişim alt yapısının  kurulması için ilgili kurumlarla bir an önce temasa geçilip, alt yapının kurulması için çalışmaların yapılmasını sağlamak. 

2020-2021 öğretim yılında, yoksul ve dar gelirli ailelerin çocuklarının eğitim hayatlarına devam edebilmesi için gerekli araç gerekçeler olan bilgisayar ve tabletlerin temin edilmesi için gerek Gebze Belediyesi’nden destek sağlanması ve gerekse bölgede yer alan sanayi kuruluşları dahil ekonomik gücü olan aileler ile olmayanları buluşturacak kampanyaların yürütülerek, bu çocukların ihtiyaçlarının giderilmesi.

Okulların temizlik, boya tadilat v.b giderlerinin belediyece karşılanması.

 Okullarda öğrenim gören yoksul, kimsesiz, şehit çocuğu, maddi olanaklardan yoksun çocuklara burs v.b nakdi yardımların sağlanması.

Okullarda öğrenim gören yoksul, kimsesiz, şehit çocuğu, maddi olanaklardan yoksun çocuklara kırtasiye ve kıyafet desteği sağlanması.

Okullarla koordineli meslek seçimi konusunda yönlendirici kariyer büroları yapılmalı.

Milli Eğitim Bakanlığı’yla koordineli, bölge halkının fikri alınarak mahallelerce talep edilen müfredat eğitimi sağlayan okulların yapılması. ( İlçemizde ilkokul-ortaokul-lise sayılarının artırılması, her mahalleye en az bir ilkokul-ortaokul-lise yapılması)

 Okulların depreme dayanıklı olup olmadığını periyodik olarak incelemek ve bina güçlendirme çalışmalarına destek vermek.

 Okul çevresinde satılan gıdaların sağlıklı olup olmadığını rutin kontroller yaparak denetlemek.

Kız çocuklarının eğitim hayatında kalmasını desteklemek ve teşvik etmek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ